BİGADER: Gazze’de insanlık ölüyor, dünya sessiz

Gazze’de ki masum insanlara karşı saldırılarını her geçen gün şiddetlendirerek artıran İsrail’e bir kınama da Bitlis Basın ve Gazeteciler Derneği'nden (BİGADER) geldi. BİGADER adına açıklamada bulunan Dernek Başkanı Mahir Okay, Gazze’de...

BİGADER: Gazze’de insanlık ölüyor, dünya sessiz
18 Temmuz 2014 Cuma 12:58

Gazze’de ki masum insanlara karşı saldırılarını her geçen gün şiddetlendirerek artıran İsrail’e bir kınama da Bitlis Basın ve Gazeteciler Derneği'nden (BİGADER) geldi.

BİGADER adına açıklamada bulunan Dernek Başkanı Mahir Okay, Gazze’de her geçen gün masum ve mazlum insanların ve en önemlisi de insanlığın öldüğünü, yaşanan tüm bu vahşet karşısında ise tüm dünyanın sessiz ve lal kaldığını söyledi. Mahsum ve mazlum hiçbir insanın gerekçe ne olursa olsun, hunharca öldürülemeyeceğini ancak İsrail’in Gazze’de her geçen gün hunharca ve insanlığa sığmayacak şekilde ölümlere neden olduğunu kaydeden Mahir Okay, yaşanan vahşeti bir basın derneği olarak binlerce kez kınadıklarını ifade etti. İsrail’in Gazze’de yaşattığı insanlık dramına sessiz kalan başta Birleşmiş Devletleri (BM), Avrupa Birliğini (AB) ve tüm dünyayı bu vahşete karşı durmaya davet eden Okay, "Gazze’de yaşananlar içimizi acıyor. Gazze’de her geçen gün kardeşlerimiz ölüyor. Gazze’de her şeyden öte her geçen gün bu vahşete sessiz kalan ve görmemezlikten gelen insanların insanlığı ölüyor. Gün artık yıllardır Gazze halkına ve kardeşlerimize bomba yağdırarak onları öldüren, onları sevdiklerinden ayıran, binlerce çocuğu, genci ve yaşlıyı ya yetim yada sakat bırakan ve öldüren İsrail’e 'dur, artık yeter' deme günüdür. Zira bu günde, bu vahşete sessiz kalan başta müminler olmak üzere herkes ahirette bunun vebalini altındadır. Bir kez daha buradan insanlara, insanlığı haykırmak istiyoruz. Gazze’de her gün mahsum insanlar öldürülüyor ve katlediliyor. Gazze’de vahşice ölümlere sebep olan İsrail’e artık dur deme günü gelmiştir. Bu gün artık bu insafsızlığa ve insaniyetsizliğe son verilmesi noktasında yekvücut ve tek ses olup katil İsrail’e lanet okuma günüdür." diye konuştu.

"GAZZE’DE İNSANLIK ÖLÜYOR"

İsrail her gün dünyanın gözü önünde, günahsız ve mahsum hiçbir şeyden haberi olmayan tertemiz çocukları öldürdüğünü anlatan Okay, "İsrail Gazze’de aslında her şeyden öte insanların insanlığını öldürüyor. Gazze’de insanlık ölüyor. Yaşanan vahşet ve vahşete karşı sessiz kalınma ancak bunun göstergesidir. Ancak bir gerçek var ki, Gazze halkı hiçbir zaman olmadığı kadar bu gün kardeşlerinin duası ve kardeşliğine ihtiyaç duyuyor. Bu kardeşlerimizden bu mübarek Ramazan ayında dualarımı, desteklerimizi ve en önemlisi kardeşliğimizi esirgememeliyiz. Allah Gazze’de ki kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun." şeklinde konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×