BIG, 2013 yılını değerlendirdi

Almanya'da bünyesinde daha çok Türkleri barındıran Yenilik ve Adalet için İttifak Partisi (BIG) tarafından, tanışma, tanıtım ve Stuttgart’ta 2013 genel seçim değerlendirme toplantısı düzenlendi.

BIG, 2013 yılını değerlendirdi
22 Aralık 2013 Pazar 19:33

Almanya'da bünyesinde daha çok Türkleri barındıran Yenilik ve Adalet için İttifak Partisi (BIG) tarafından, tanışma, tanıtım ve Stuttgart’ta 2013 genel seçim değerlendirme toplantısı düzenlendi. DİTİB Feuerbach Camii Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıda konuşan BIG Genel Başkanı Haluk Yıldız, BIG’in çok kültürlü bir parti olarak Almanya’daki toplumsal barışa büyük katkı sağladığını söyledi.

Yıldız, “BIG, Almanya’da başta eğitim politikası olmak üzere aile, istihdam, ekonomi ve göç politikalarındaki ayrımcılık, yanlış siyaset uygulamalarına karşı politikalar üretmektedir. Birçok konuda olduğu gibi aile ve çocuk konularında Alman siyaseti iflas etmiş durumda. Eğitim sisteminin değişmesi lazım. Tüm bu yanlışlardan dolayı kendi partimizi kurduk.” dedi.

Giderek büyüyen bir parti konumunda olduklarını söyleyen Yıldız, “Herkesi kucaklıyoruz, herkese de kapımız açık” dedi. Eğitim düzeyi bakımından göçmenlerle Almanlar arasında büyük farklılıklar olduğunu ifade eden Yıldız, göçmenlerin yüksek okullarda daha az olmasının tek sebebinin fırsat kısıtlaması olduğunu ileri sürdü. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×