Bıçaklı Şizofren Hastasına Polis Müdahalesi

Bıçaklı şizofren hastasına polis müdahalesi Sivas'ta şizofreni hastası 40 yaşındaki Soner K., eline 2 bıçak alarak annesi ve ağabeyi ile birlikte kendisini eve kilitledi.

Bıçaklı Şizofren Hastasına Polis Müdahalesi
19 Mart 2015 Perşembe 21:11

Sivas'ta şizofreni hastası 40 yaşındaki Soner K., eline 2 bıçak alarak anası ve ağabeyi ile müşterek kendisini eve kilitledi. İtfaiyenin yardımı ile eve giren polis ekipleri aile fertlerini tahliye ettikten sonra takribî 2 saat devam eden ikna çabaları peşinden bir anlık dalgınlığından faydalandıkları kişiyi etkisiz hale getirdi.

AİLESİNİ VE KENDİSİNİ EVE KİLİTLEDİ

Yenişehir Mahallesi 2'nci Sokak üstündeki Hülya Apartmanı'nın 2'nci katında oturan Soner K., anası D.K. ve ağabeyi A.A. ile müşterek evdeyken kapıyı içeriden kilitledi. Soner K., ailesinin ikna çabalarına karşın kapıyı açmayınca polise haber verildi. Aile, Soner K.'nın ziyan vermesini önlemek için menfaatlerini evin bir öteki odasına kilitledi.

BOYNUNDA TESPİHLE BALKONA ÇIKTI

Polis, kalkan ve biber gazları ile itfaiyenin merdivenli aracıyla pencereden eve girerek anne ve ağabeyi dışarı çıkardı. Bu sırada Soner K. elindeki 2 ekmek bıçağı ve bir takım kitaplarla balkona çıktı. Boynuna tespih taktığı görüldü.

BIÇAKLARI BIRAKINCA MÜDAHALE BAŞLADI

Polis, takribî 2 saat boyunca pencereden Soner K. ile görüşerek ikna etmeye çalıştı. Ancak, muvaffakiyetli olamadı. Soner K. yağmur yağışı başlayınca bıçakları bırakarak ellerini gökyüzüne açtığında, Asayiş Şube Müdürü İzzet Türk arkadan yaklaştı.

HASTANEYE GÖTÜRÜLEREK, TEDAVİYE ALINDI

Türk, bıçakları balkondan yere atarak Soner K.'ya arkadan sarıldı. Diğer polis ekiplerinin de müdahalesiyle Soner K. etkisiz hale getirildi. Bıçaklardan birinde tıpkı sürede jilet takılı bulunduğu görüldü. Soner K. daha sonra hadise yerine gelen ambulansla Numune Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×