BH Airlines şirketi Saraybosna - İstanbul uçuşlarını iptal edecek

Bosna Hersek'in tek havayolu şirketi olan BH Airlines, İstanbula giden seferlerini iptal edeceğini duyurdu. BH Airlines Müdürü Amir Yaziç, İstanbula giden hatın yolcularının azlığından dolayı iptal olduğunu ve şirketin, Bosna-Hersek Federasyon...

BH Airlines şirketi Saraybosna - İstanbul uçuşlarını iptal edecek
17 Temmuz 2014 Perşembe 22:48

Bosna Hersek'in tek havayolu şirketi olan BH Airlines, İstanbula giden seferlerini iptal edeceğini duyurdu. BH Airlines Müdürü Amir Yaziç, İstanbula giden hatın yolcularının azlığından dolayı iptal olduğunu ve şirketin, Bosna-Hersek Federasyon hükümetinden konuyla ilgili çözüm istediğini kaydetti.

Bosna medyası, İstanbula giden yolcuların genel olarak arttığını, ama BH Airlines'in, THY ile keskin bir rekabete uğradığını aktardı. THY, önceden BH Airlines hisselerinin %49'a sahip olmuş ve şirketin yönetimini de üstlenmişti.

Bosna Federasyonu Ulaştırma Bakanı Enver Biyediç, BH Airlines şirketinin sorunlarının THY ortaklığıyla başladığını söyledi. Biyediç, "THY ile ortak olduğumuzda THY, Saraybosna - İstanbul uçuşlarının en çok talep edilen saatlerini kendilerine aldı, bizi de kenara bıraktı. Üstelik, bizim en büyük sorunlarımız karsız hatları açma talepleriyle başladı. Orda da en çok ortaklarımız olan THY yönetiminin kararları oldu. Örneğin; Saraybosna - Münih ya da Saraybosna - Oslo gibi hatları açıyorduk ve daha sonra kapatıyorduk. Toplam 11 hattı açtık ve sonra kapattık. Bu tür hatların açılması ve karsız olmamasından dolayı kapatması bazen 500.000 Euro'ya kadar olan zarara götürüyordu." dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×