Beslenme dostu okullara sertifikaları verildi

"Beslenme Dostu Okul" sertifikası almaya hak kazanan okulların sertifikaları İl Sağlık Müdürü Dr.

Beslenme dostu okullara sertifikaları verildi
15 Ocak 2014 Çarşamba 17:18

"Beslenme Dostu Okul" sertifikası almaya hak kazanan okulların sertifikaları İl Sağlık Müdürü Dr. İhsan Bodakçı’nın makamında düzenlenen törenle okul idarecilerine verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında okul sağlığı programı kapsamında 2010 yılında yapılan protokol gereği "Beslenme Dostu Okul" projesi başlatılmıştı. Bu program çerçevesinde Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından oluşturulan ortak komisyonla 2011-2012 Eğitim ve Öğretim yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne başvuran 27 okuldan 8 okula, 2012-2013 eğitim öğretim yılında 29 okuldan 8 okula, yıl içerisinde yapılan periyodik kontroller sonucu dosya halinde Sağlık Bakanlığı'na sunuldu.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nca Batman Anadolu Lisesi, İluh Anadolu Lisesi, Saadet Uçar Anadolu Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Bağımsız Anaokulu, Özel Batman Doğa Anadolu Lisesi, Özel Cihan Anaokulu ve Mimar Sinan Anaokulu uygun görülerek "Beslenme Dostu Okul" sertifikası almaya hak kazandı.

"Beslenme Dostu Okul" sertifikası almaya hak kazanan okullara sertifikaları İl Sağlık Müdürlüğünde düzenlenen törenle okul müdürlerine verildi. Düzenlenen sertifika törenine Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa, İl Sağlık Müdürü Dr. İhsan Bodakçı, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Vecheddin Acar ve okul müdürleri katıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. İhsan Bodakçı "Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında okul sağlığı programı kapsamında yapılan protokol gereği Beslenme Okul Dostu projesi ile okulların sağlıklı beslenme ve hijyen konusunda duyarlılığı arttırmak amacıyla ve kahvaltının önemini kavratmak için yapılıyor. Denetimler oluşturulan 4 kişilik ekip tarafından gerçekleştiriliyor. Milli Eğitim müdürlüğümüze müracaat eden 29 okul içinde 8 okulumuz sertifika almayı hak etmiş." dedi.

Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa da yaptığı konuşmada "Genelde Bakanlığımıza yerelde de İl Sağlık Müdürlüğümüze ve ekibine bizlerle böyle bir işbirliği yaptıkları için teşekkür ediyorum. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için gerçekten çok önemli bir proje. Sağlığın olmadığı yerde eğitimin olması söz konusu değil. Beslenme Dostu Okul sertifikası almaya hak kazanan okullarımızın idarecilerini de tebrik ediyorum." diye konuştu.

Yapılan konuşmalar sonrası Beslenme Dostu Okul sertifikası almaya hak kazanan okulların sertifikaları İl Sağlık Müdürü Dr. İhsan Bodakçı ve Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa tarafından verildi. Sertifika töreni toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.
CİHAN

Beslenme dostu okullara sertifikaları verildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×