Beşizler, haftada 30 litre süt içip 300 adet bez kullanıyor

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde İbrahim ve Özlem Bulut çiftinin 2012 yılında prematüre olarak dünyaya gelen 18 aylık beşiz bebekleri için haftada yaklaşık 30 litre süt ile 300 bez kullanılıyor.

Beşizler, haftada 30 litre süt içip 300 adet bez kullanıyor
24 Ocak 2014 Cuma 11:43

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde İbrahim ve Özlem Bulut çiftinin 2012 yılında prematüre olarak dünyaya gelen 18 aylık beşiz bebekleri için haftada yaklaşık 30 litre süt ile 300 bez kullanılıyor.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Akdağmadeni'ne giderek beşizleri evinde ziyaret etti. Vali Yazıcı'ya, Kaymakam Ahmet Yıldız ve Belediye Başkanı Suphi Daştan da eşlik etti. 7 Temmuz 2012'de Ankara Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dünyaya gelen İbrahim (33) ve Özlem Bulut (30) çiftinin beşiz bebekleri 1,5 yaşına geldi. Vali Yazıcı, beşiz bebeklerin Akdağmadeni ilçesinin çiçekleri olduğunu, onlara gereken yardım ve desteği vereceklerini söyledi. Bebeklerin hastaneden çıktıktan sonra Yozgat’a gelişini hatırladıklarını belirten Vali Yazıcı, "Bebekler ilimize geldiğinde bağışıklık kazanmadıkları için kucağımıza almakta çekinmiştik. Bebekler bugün sağlıklı ve sıhhatli olarak 1.5 yaşına geldiler. Allah’ın bir lütfu 5 çocuğumuz birden oldu. İlk gelişlerini hatırlıyorum, hepsi birden ağladı hangisinden ses çıkıyor bilemiyoruz. Sonra kucağımıza aldık çocukları benim kucağımdaki ağlamamıştı, aradan 1,5 yıl geçti Allah’a şükürler olsun sağlıklı bir şekilde çocuklarımız büyümüşler. Yozgat Akdağmadeni nüfusuna 5 ilave oldu. Bugün de bebeklerini gördük, şuanda nasıl diye ziyaret ettik." dedi.

5 çocuğa bakabilmenin zor olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Kaymakam bey ilçede yeni göreve başladı. Çocuklara biraz daha ilgilisi artacak, çocuklar büyüdükçe problemleri ona göre artıyor. Onlar Yozgat’ın, Akdağmadeni’nin gülleri çiçekleridir. İnşallah sağlıklı şekilde büyüyecekler. Bizlerde bize düşen ne ise onu icra edeceğiz. Ailenin bakıcı ihtiyacı var onu da Belediye Başkanımızla birlikte çözeceğiz." diye konuştu.

Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan da, belediye olarak her zaman ailenin yanında ve yardım etmeye çalıştıklarını söyledi.

Baba İbrahim Bulut ise beşizlere bakmanın zor olduğunu belirterek bir bakıcıya ihtiyaç duyduklarını ifade etti. Baba Bulut, "Ben işe gidince annesi yalnız kalıyor ve bakmakta zorlanıyor. Bunun dışında mama ve bez ihtiyacımız var. Çocuklar haftalık 30 litre süt, ayda 300 kadar bez kullanıyorlar, bakmakta biraz zorlanıyoruz." şeklinde konuştu. Anne Özlem Bulut da 5 çocukla aynı anda ilgilenmenin çok zor olduğunu belirterek şunları söyledi: "5 bebekle ilgilenmek zor, ister istemez insan çıldırdığı zamanlar oluyor, çok zor oluyor. Düşmesinler zarar görmesinler diye sürekli koşuşturuyoruz. Çocuklar 1,5 yaşına geldi. Yardımcımız yok yardımcı istiyoruz. Hepsi birden ağlıyor, hepsi birden acıkıyor. Genelde bir odada tutuyoruz, biri çıkınca hepsi birden çıkıyor, ağladıkları için bazen komşularımız rahatsız oluyorlarmış.”

Beşizlerin haftada 30 litre süt içtiklerini ve masraflarının fazla olduğunu söyleyen anne Bulut, “Çocuklar çok süt içiyor. Kapımızda 2-3 inek olsa sütü yetiştiremeyiz Vali Bey ve Belediye Başkanımız ziyarete geldi, bakıcı ihtiyacımız vardı, onu karşılayacaklar. Ayrıca çocuklardan ikisine maaş bağlanmıştı kesildi. Eşim müracaat etti, maaş tekrar bağlanacak." ifadelerini kullandı.

Vali Yazıcı ve Belediye Başkanı Suphi Daştan, Muhammet Emin, Davut Ege, Ömer Faruk, Yunus Kerem ve Zeynep Muhteber isimli beşizleri kucağına alıp sevdikten sonra yanlarında getirdikleri oyuncakları hediye etti. CİHAN

Beşizler, haftada 30 litre süt içip 300 adet bez kullanıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×