Beşir Derneği Bafra’da 500 ünite kan bağışı hedefliyor

Beşir Sosyal Yardımlaşma Derneği’nce Türkiye genelinde düzenlenen kan bağışı kampanyası Samsun’un Bafra ilçesinde de, Bafra İlçe Sağlık Müdürü Dr.Aytaç Akın, Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç, Bafra Genç İşadamları...

Beşir Derneği Bafra’da 500 ünite kan bağışı hedefliyor
06 Haziran 2014 Cuma 13:23

Beşir Sosyal Yardımlaşma Derneği’nce Türkiye genelinde düzenlenen kan bağışı kampanyası Samsun’un Bafra ilçesinde de, Bafra İlçe Sağlık Müdürü Dr.Aytaç Akın, Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç, Bafra Genç İşadamları Derneği Başkanı Yavuz Selim Muratoğlu,Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ve dernek üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Bafra Belediyesi önünde bulunan Türk Kızılayı Kan Bağış TIR'ında gerçekleştirilen kampanyada Beşir Sosyal Yardımlaşma Derneği Bafra Şube Temsilcisi Ahmet Cemal Kazancı ve üyeleri, kampanya çerçevesinde Kızılay’a kan bağışında bulundular.

Konu hakkında bir açıklama yapan Beşir Sosyal Yardımlaşma Derneği Bafra Şube Başkanı Ahmet Cemal Kazancı, ’’Merkezi İstanbul’da bulunan derneğimiz ile Kızılay arasında 2014 yılı kan bağış kampanyası ‘’Bir Damla Bin Umut” sloganıyla bir kampanya başlatıldı. Yurt genelinde 237 ayrı noktada en yaygın kan bağışı kampanyasını yürütecek olan Beşir Derneği, 2014 yılında 30 bin ünite kan bağışı hedefiyle çalışmalarına devam etmektedir. Bu kapsamda Bafra ekibimizde de 6-7-8 Haziran tarihleri arasında 400 ile 500 ünite kan bağışı hedeflenmektedir. Kan bağışı mini törenimize katılan Bafra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın, Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç, Bafra Genç İşadamları Derneği Başkanı Yavuz Selim Muratoğlu, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ve dernek üyelerimize bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz.‘’ dedi.

Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç ise, ’’Kan vermenin sıhhatimize büyük bir fayda yarar sağladığını hepimiz biliyoruz. Kan vermenin bugün artık kalp krizlerini, kolesterolü önlediğini hepimiz biliyoruz. 3 ayda bir hele hele dört ayda bir kan vermenin sağlığımızda daha sıhhatli olduğumuzu kan veren vatandaşlarımız biliyor. Dolayısıyla kan verme alışkanlığı oluşuyor ve artık kan gönüllü kan bağışçımız oluyor. Kan vermenin büyük bir hayati değer olduğunu biliyorsunuz. Kan vermek insanlık görevidir. Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır. Bizler düzenli olarak kan bağışında bulunursak, ihtiyaç esnasında kan bulunmuş olacak. Böylelikle hiç bir hasta kan temini açısından bir sorun yaşamayacak." diye konuştu.

Bafra İlçe Sağlık Müdürü Dr.Aytaç Akın, ’’İlk başta kan bağışı kampanyasına destek veren Beşir Derneğini, değerli yöneticilerini, üyelerini ve Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç’i, Kan bağışı alımında görev yapan tüm sağlık görevlilerini, Sivil Toplum Örgütü Temsilcilerini duyarlılıklarından dolayı tebrik ediyorum. Kan bağışının önemini kana ihtiyacı olan aileden veya kişiden daha iyi hiç kimse anlayamaz. Kan bağışı hayat kurtarır. Düzenli olarak kan bağışlamak, kan merkezlerine kan vermek acil kana ihtiyaç duyulduğunda çok yardımcı olmaktadır. Bizde bu bilinç içerisinde kampanyaya destek olduk. Herkesi bu tür kampanyalara katılmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

3 gün sürecek olan kampanyada Türk Kızılayı Orta Karadeniz Kan Merkezi Müdürlüğü Samsun Kan Bağış Merkezi ekibi görev alıyor. CİHAN

Beşir Derneği Bafra’da 500 ünite kan bağışı hedefliyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×