Berlin Senatosu'ndan AP seçimlerine katılım çağrısı

Berlin Senatosu’nun Avrupa’dan Sorumlu Müşaviri Hella Dunger-Löper Berlinlileri Avrupa Parlamentosu seçimlerinde oy kullanmaya çağırdı.

Berlin Senatosu'ndan AP seçimlerine katılım çağrısı
16 Nisan 2014 Çarşamba 20:03

Berlin Senatosu’nun Avrupa’dan Sorumlu Müşaviri Hella Dunger-Löper Berlinlileri Avrupa Parlamentosu seçimlerinde oy kullanmaya çağırdı. Müşavirliğin 25 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimler dolayısıyla el ilanları ve broşür gibi yazılı malzemeler de hazırlandığını duyuran Dunger-Löper "Oy kullanma hakkınızı değerlendirin ve oyunuzu kime vereceğinize karar verin. Berlin Avrupa ile bütünleşmiş ve Avrupalılaşma fikrini en fazla benimsemiş bir kent." dedi.

Dunger-Löper Berlin Senatosu’nun vatandaşları seçimlere katılma konusunda ikna edici çalışmalar yaptığını, bunun için de bilgilendirme çalışmalarına ağırlık verdiğini belirterek "Avrupa seçimlerinin bizler için taşıdığı önemi en güzel bilgilendirerek anlatabiliriz diye düşündük ve bu nedenle çeşitli broşürler hazırladık. Hazırladığımız tüm yazılı malzemelere internet üzerinden erişmek mümkün." şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×