Berlin halkı, havalimanı açılışını daha çok bekleyecek

Berlin’deki uluslararası havalimanı BER’in açılışının ne zaman yapılacağı henüz bilinmiyor.

Berlin halkı, havalimanı açılışını daha çok bekleyecek
20 Ocak 2014 Pazartesi 14:53

Berlin’deki uluslararası havalimanı BER’in açılışının ne zaman yapılacağı henüz bilinmiyor. Havalimanı şefi Mehdorn’un çalışanlara yazdığı mektuba göre açılış için tarih en erken bir yıl içinde verilebilir.

Almanya’nın başkenti Berlin’de açılışı sürekli olarak ertelenen BER havalimanının ne zaman hizmete gireceği belli değil. Kamuoyunda havalimanının ne zaman açılacağı tartışılırken, BER Müdürü Hartmut Mehdorn (71) konuyla ilgili çalışanlara bir mektup yazdı. Basına sızan mektuba göre, açılış için bir tarih vermek şu an için mümkün görünmüyor. Tarih verebilmek için yapılması gerekenleri sıralayan Mehdorn, ancak bütün bu hazırlıklar tamamlandıktan sonra açılışın gerçekleşebileceğini belirtti. Buna göre, bu yıl sonunda ortaya çıkacak duruma göre açılışa ilişkin bir tarih verilebilecek. Bu da 2015 Ekim ayı olarak tahmin edilen açılış tarihinin pek de mümkün olmayacağını gösteriyor.

Havalimanı yönetim kurulu mart ayında konuyu masaya yatıracak. Bu tarihe kadar Mehdorn’un projenin gidişatıyla ilgili somut bir yol haritası çıkarması bekleniyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×