Berkin Elvan'ın annesi bayıldı

Gezi Parkı olayları sırasında yaşamını yitiren Berkin Elvan için Taksim Dayanışması bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Berkin Elvan'ın annesi bayıldı
07 Mart 2015 Cumartesi 17:34

Okmeydanı'nda Berkin Elvan'ın vurulduğu yerde saygı duruşuyla başlayan yürüyüş, Feriköy Mezarlığı'nda sona erdi. Berkin Elvan'ın mezarı başına gelindiğinde anne Gülsüm Elvan baygınlık geçirdi.

SAMİ ELVAN KONUŞTU

Okmeydanı doğu Kahvesi üstünden Piyalepaşa Bulvarı'na inen kalabalık Feriköy Mezarlığı'na yürüdü. Yürüyüş boyunca polis trafiği durdurdu. Çevik Kuvvet polisi kalabalığı geriden takip etti. "Berkin Elvan, 15'inde bir fidan" biçiminde slogan atan kalabalık Feriköy Mezarlığı önünde toplandı. Bu sırada Elvan ailesi mezarlığa girdi. Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan bir konuşma yaptı. "Berkin'in katilleri hala ortada yok" diyen Elvan, "Sizler efor olup Berkin'in katillerini çıkarabilirsiniz. Bundan sonra Berkin'leri katletmemek için savaş edebilirsiniz. Ben şurada sizlere şunu anlatmak istiyorum; hangi kurumda politika yaparsanız yapın, hangi yerde politika yaparsanız yapın, birlik olalım, efor olalım. Yoksa bizleri katletmeye devam edecekler. Benim hiç bir siyasal düşüncem yok, bunu net anlatım ediyorum. Berkin hepinizi bir araya toplamış. Artık bu ülkeye barış, demokrasi, kardeşlik, özgürlük gelmesini istiyorum" dedi. 

GÜLSÜM ELVAN BAYILDI

Sami Elvan bu konuşmayı yaparken anne Gülsüm Elvan oğlunun mezarı başında gözyaşı döküyordu. Daha çok dayanamayan kederli anne baygınlık geçirdi. Gülsüm Elvan kalabalığın arasından el üstünde taşınarak çıkarıldı.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×