Berber ve kuaför salonlarının çalışma saatlerine bayram ayarı

Kayseri Melikgazi Belediyesi, ilçe sınırlarında bulunan berber ve kuaför salonlarının çalışma saatlerine bayram nedeniyle esneklik sağladı. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi ilçe sınırları içerisinde yer alan...

Berber ve kuaför salonlarının çalışma saatlerine bayram ayarı
26 Temmuz 2014 Cumartesi 17:18

Kayseri Melikgazi Belediyesi, ilçe sınırlarında bulunan berber ve kuaför salonlarının çalışma saatlerine bayram nedeniyle esneklik sağladı.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi ilçe sınırları içerisinde yer alan berber ve kuaförlerin mesleki oda kararı ile pazar günleri işyeri açmadıklarını ve bu denetimin zabıta birimlerince yapıldığını söyledi.

Bayramların Anadolu halkı için önemli olduğunu bu vesile ile oluşan geleneklerin bulunduğunu bunlardan birinin de bayram öncesi insanların saç tıraşı olması gibi bir alışkanlığın bulunduğunu hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, "Bayramlar birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve paylaşmanın birer vesiledir. Özü bireyler arasında dostlukların kurulması, küskünlüklerin giderilmesidir. Bayramda en güzel elbiseler giyinilir ve temiz olmaya özen gösterilir. Bu vesile ile bayram öncesi berberlerde bir yoğunluk yaşanır. Genelde çalışma saatleri mesleki oda tarafından belirlenen berber ve kuaförler geçtiğimiz Pazar işyerini açmalarına izin verilmiştir. Aynı şekilde hafta içeresinde saat 22.00'da kapatılması gereken berber ve kuaförler bayram tıraşı vesile ise saat sınırlaması kaldırılmıştır. Özellikle teravi sonrası tıraş olmak isteyenler bulunmaktadır. Belediye olarak bizde bu güzel geleneğin devamı ve vatandaşların talebi üzerine bayram gününe kadar gece zabıta ekiplerimizce çalışma saatinde esneklik sağlanmıştır." dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, berber ve kuaförlerde mesleki oda ile birlikte genel temizlik, kullanılan malzemelerin temizliği gibi konularda denetim yaptıklarını hatırlatarak iyi bayram dilekleri temennisin de bulunduğunu sözlerine ekledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×