Belediyeden 'Kadınlar Sokağına Sahip Çıkıyor' projesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, mahallesine duyarlı kadınlarla ortak bir çalışma başlattı.

Belediyeden 'Kadınlar Sokağına Sahip Çıkıyor' projesi
20 Ocak 2014 Pazartesi 16:48

Antalya Büyükşehir Belediyesi, mahallesine duyarlı kadınlarla ortak bir çalışma başlattı. ‘Kadınlar Sokağına Sahip Çıkıyor’ projesi ile mahallenin sorunları yetkililere iletilecek.

    Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde yürütülen proje ile ikamet edilen mahalle ya da sokağın avantajlarının daha iyi kullanılması, varsa dezavantajlarının avantaja dönüştürülmesi hedefleniyor. Belediye hizmetlerinin farklı bölgelerde yaşayan vatandaşlara daha hızlı ulaşmasını da hedefleyen çalışmada kayıtlar sürüyor.

    Projenin başlangıç noktası Fatih, Çamlıbel ve Santral Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi hizmet alanını kapsayan Santral, Kepezaltı, Ünsal, Fatih, Göçerler, Erenköy, Çamlıbel ve Esentepe mahalleleri oldu. Proje kapsamında mahallelerde seçilecek olan sokak gönüllüleri, komite başkanları ve mahalle sorumluları ile işbirliği içinde sorunların çözümüne yönelik çalışma yürütecek. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile eş güdüm içinde çalışacak kadınlar, tespit ettikleri sorunları kurdukları komiteler aracılığı ile yetkililere ulaştırarak, çözüme ulaşması konusunda öncülük edecek.

    Projenin ilk aşamasında, Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet merkezlerinde katılımcılara eğitim seminerleri verilecek. Mahallelerinde aktif olarak görev alacak kadınlara verilen eğitimler, kültürel ve sosyal etkinlikleri kapsayacak. Mahalle sorunlarına duyarlı, Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde çalışarak çözüme ortak olmak isteyen gönüllü kadınlar, müracaatlarını Fatih, Çamlıbel ve Santral Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet merkezlerine yapabilecek. CİHAN

Belediyeden 'Kadınlar Sokağına Sahip Çıkıyor' projesi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×