Belediye ile oda el ele verdi mağdur kadınların diş sorunu çözüldü

Bursa Nilüfer Belediyesi, Bursa Diş Hekimleri Odası ile imzaladığı protokolle, Kadın Dayanışma Merkezi ve Kadın Sığınma Evi’nde bulunan kadınların diş sağlığını kontrol edecek.Nilüfer Belediyesi ile Bursa Diş Hekimleri Odası arasında...

Belediye ile oda el ele verdi mağdur kadınların diş sorunu çözüldü
09 Temmuz 2014 Çarşamba 15:38

Bursa Nilüfer Belediyesi, Bursa Diş Hekimleri Odası ile imzaladığı protokolle, Kadın Dayanışma Merkezi ve Kadın Sığınma Evi’nde bulunan kadınların diş sağlığını kontrol edecek.

Nilüfer Belediyesi ile Bursa Diş Hekimleri Odası arasında diş sağlığına ilişkin protokol imzalandı. Protokole Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile Bursa Diş Hekimleri Odası Başkanı Emel Eroğlu imza koydu. Protokol çerçevesince Nilüfer Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kadın Dayanışma Merkezi ile Kadın Sığınma Evi’nde bulunan kadın ve çocuklara diş sağlığı eğitimi verilecek. Ayrıca, sağlık güvencesi bulunmayan kadın ve çocukların da diş muayene ve tedavileri yapılacak.

Öte yandan, Bursa Diş Hekimleri Odası, mağdur kadın ve çocukların sağlık hizmetlerine erişim noktasında kamu hastanelerinde yaşadıkları sıkıntıların ve olumsuz davranışların önlenmesi için de girişimde bulunacak. Bursa Diş Hekimleri Odası Başkanı Emel Eroğlu, son dönemde şiddet olaylarının artışı gösterdiğinin altını çizerek, “Günümüzde akademik eğitim almış kişiler bile şiddete maruz kalıp, şiddet uygulamakta. Bu durumun engellenmesine yönelik çalışmalar yapmalıyız. Kadının toplumsal hayattaki yerinin değişmesi, çalışan kadın sayısının artması gerekir.” dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×