Belediye başkanlığını kaybetti börekçi oldu

Zülfikar Tankoç, 2009 yılında kaybettiği seçim sonrası kent merkezinde 3 ay önce açtığı dükkanında börek satmaya başladı.

Belediye başkanlığını kaybetti börekçi oldu
27 Şubat 2015 Cuma 11:31

Tokat merkeze bağlı Akbelen beldesinde 2 çağ belediye başkanlığıyapan 57 yaşındaki Zülfikar Tankoç, 2009 yılında kaybettiği seçim sonrası eski mesleğine dönerek, şehir merkezinde 3 ay öncelikle açtığı dükkanında börek satmaya başladı.

10 YILIN SONUNDA BÖREKÇİLİĞE DÖNDÜ

Nufüsu 2 binin altına düştüğü gerekçesiyle köye dönüşen merkeze bağlı Akbelen'de yaşayan evli 5 çocuk babası Zülfikar Tankoç, 1999 yılında yapılan mahalli seçimde Fazilet Partisi'nden belediye başkanı seçildi. Beldede çalışmalarını sürdüren Tankoç, 2004 yılında yapılan mahalli seçimde bu defa Büyük Birlik Partisi'nden (BBP) belediye başkanlığına seçildi. Seçimden 2 sene sonra AK Parti'ye geçen Tankoç, 2009 yılında yapılan seçimlerde ise tekrardan BBP'den namzet oldu lakin kazanamadı.10 yıllık başkanlığının sona ermesinin arkasından bir zaman beldedeki balık çiftliğini işleten Tankoç, bu işte muvaffakiyetli olamayınca asıl mesleği bulunan börekçiliğe dönmeye karar verdi. Tankoç, 3 ay öncelikle Tokat şehir merkezinde  belediye binası peşinde bulunan bir dükkanı kiralayarak börek ve poğaça satışına başladı.

'BU DA BİR HİZMETTİR'

Akbelen'de 10 sene belediye başkanı şekilde hizmet verdiğini kaydeden Tankoç şunları söyledi:

"Ben ilk seçildiğimde de kendime şiar edindiğim 'Halka hizmet hakka hizmet' sözü vardı. Gerçekten öyle düşünerek, kendimizi belediye başkanı değil de muhtarın kıravatlısı bunun şeklinde düşünerek her tarafa hizmet yaptık. 2009 seçimlerinden sonra, köyde bulunan balık çiftliğini işletmeye karar verdim. Ancak bu işte muvaffakiyetli olamadım. Ben 50 yıldır börekçiyim. Şimdi de kendi dükkanımı açarak mesleğimi yapıyorum. Şimdi beni burada görünce şaşıranlar oluyor. 'Ne güzel mesleğini yapıyor' diyen de var. Bu da halka bir hizmettir. Sabah erkenden böreklerimi, poğaçalarımı, sütümü, çayımı çıkarıyorum. Vatandaşa hizmete burada da devam. Mesleğimi seviyorum."

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×