Belediye Başkanı Yılmaz Terme'yi ziyaret etti

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında Terme ilçesini ziyaret etti.

Belediye Başkanı Yılmaz Terme'yi ziyaret etti
17 Ocak 2014 Cuma 17:58

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında Terme ilçesini ziyaret etti. Ak Parti İl Başkanlığı ve Terme İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen ziyaret programına Başkan Yılmaz’ın yanı sıra parti yönetici ve üyeleri, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

30 Mart seçim kampanyası çalışmaları çerçevesinde Terme’de bir araya geldiklerini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, çoğu rakibin ve eski tip siyasete alışkın birçok vatandaşın söz konusu kampanyaları siyasi propagandadan ibaret bir şey gibi algıladığını söyledi.

Vatandaşların dilek, temenni ve şikâyetlerini yerinde duymak için onlarla hasbihal etmek için bu tür toplantıları düzenlediklerini hatırlatan Yılmaz, “Hâlbuki biz önümüzdeki sürecin bize getirdiği bir görev olarak görüyoruz bu kampanyayı. Yani bunu salt bir propaganda amacıyla yapmıyoruz. Bunu seçimden sonra yapılması gereken işlerin tespiti, seçime giden süreçte acaba insanımızın ihmal ettiğimiz bir eksikliği var mı? Bunları tespit etmeye yönelik birebir ölçekte dirsek teması ve diyalog kurarak, insanımızdan ne yapmamız gerektiğine dair bilgi alışverişinde bulunmak için bunu yapıyoruz. Bazı siyasi organizasyonlara bakıyorum; çıkıyorlar bir yere yapacaklarını anlatıp duruyorlar. Farkındaysanız biz öyle çok fazla şunu yapacağız, bunu yapacağız demiyoruz. İnsanlar zaten bizim ne yapacağımız biliyorlar. Bizim işçi olduğumuzu biliyorlar. Bizim hizmetkâr olduğumuzu biliyorlar. Çünkü bizin başbakanımız zaten ben Türkiye’nin hizmetkârıyım diyor. Biz böyle bir zihniyete sahip olan bir misyonun üyeleriyiz. Bizde yalan olmaz. Bizde riya olmaz. Bizde iftira olmaz. Bizde karalama olmaz. Biz insanımıza nasıl faydalı oluruz düşünür onun için çalışırız. Bugün de Terme’de bu zihniyet ve ruh hali ile gezeceğiz. Şu an buraya benimle 20’ye yakın belediye bürokratı geldi. Ben dolaşırken onlar da arka planda buranın halkıyla konuşup, buranın halkı belediye başkanı olarak benden ne istiyorlar onu öğrenip raporluyorlar. Yani ben buraları ziyaret edip akşam gidip bunları onlara anlatmaktansa bizzat onları işin yakınına getirip benim için yani buranın halkı için ne yapacaklar birebir özümsesinler istiyorum. İşte bu ne demektir; biz propaganda yapıp, olmayacak, hamasi vaatlerin, nutukların, sloganların atılması gibi bir iş için bu sokaklara çıkmadık. Bizim farkımız bu. Biz gece gündüz koşacağız, durmayacağız. Bizim seçildikten sonra nasıl bir başkan ve ekibi olacağımızı, nasıl hizmet edeceğimizi halkımız seçim kaymamız sırasında olan çalışkanlığımızdan görecek. Bu makamlar hiç kimsenin babasının malı değil. Bu makamlar gelip geçici. Bu makamlar bizim görev yapıp bizden sonrakilere devredeceğimiz yerlerdir.” şeklinde konuştu.

Toplantı sonrası Terme merkezde esnafları ziyaret edip hal hatır soran ve sohbet eden Başkan Yılmaz’ın sonraki durakları ise Hüseyinmescit, Bazlamaç ve Kocaman beldeleri oldu CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×