BEKSİAD genel kurul yaptı

Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD), 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Almira Otel’de gerçekleştirildi.

BEKSİAD genel kurul yaptı
19 Aralık 2013 Perşembe 14:43

Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD), 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Almira Otel’de gerçekleştirildi. Genel Kurul toplantısında yapılan tüzük değişikliği ile Dernek adının önüne 'Türkiye' kelimesi eklenmesi suretiyle 'Türkiye Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği' adıyla faaliyete devam etmek için çalışma başlatılması kararlaştırıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç’ün yanı sıra, BEBKA Kalkınma Kurulu Başkanı Hasan Çepni ve kurum müdürlerinin iştirak ettikleri BEKSİAD’ın 6. Genel Kurul Toplantısına birçok STK başkanı ile BEKSİAD üyeleri katıldı. Abdullah Duman’ın Divan Başkanlığını yaptığı Genel Kurul'un açılışında konuşan BEKSİAD Başkanı Halil Atalay, “Bu ülkede girişimci olmak, üretici olmak, sıfıra yakın imkânlarla firma kurmak ve üç beş kişi ile bir şeyleri başarmaya çalışmak yani kısaca KOBİ olmak zor ve meşakkatli olduğu gibi bir o kadar da heyecan ve keyif verici bir durum. Olmayan bir şeyi tasarlayıp, muhatapların beğenisine sunup ve muhataplarının sunulan ürünü tekrar tekrar talep etmesi müthiş bir keyif. İşte bebe ve çocuk giyimi imalatçıları olarak bizler çeyrek asırdan biraz daha fazla zamandır bu alanda iştigal etmekteyiz” dedi.

Merdiven altı diye de tabir edilen bir alandan, yılların birikimi, tecrübesi ve ülke ekonomisi ile birlikte istikrarın da katkısıyla küçük küçük adımlarla büyük bir kütleye ulaştıklarını dile getiren Atalay, “Bu sektörü hep birlikte şehrimize mâl ettik. 30 yıl öncesi sektörümüzdeki bütün üreticiler birbirlerine yakın ürünler imal ederken, bugünlerde binlerce imalatçının kendi tarzlarını oluşturmaya gayret etmesi bizleri heyecanlandırıyor, bu aynı zamanda gelecek adına da güzel şeyler yapacağımızın habercisidir” diye konuştu.

Son 10 yılda sadece bebe ve çocuk giyim sektöründe değil bütün sektörlerde iyiye doğru bir gelişim olduğunu belirten Halil Atalay, “Son 10 yılda ihracatta müthiş bir sıçrama yaşandı ve yaşanıyor. Artık girişimci ve ihracatçı teşvik ediliyor ve ödüllendiriliyor. Daha da önemlisi 2023 vizyonu ifade edilerek bir hedef koyuldu. Bizler de bebe ve çocuk giyimciler olarak kendi markalarımızla önümüzdeki 10 yıllık vizyona yakışır şekilde geleceğe hazırlanmak ve yenilenmek istiyoruz. Bu arada bizler de bilhassa derneğimizin faaliyetleri ile ülke genelinde bilinmesi ve tanınması için, muhtelif üç şehirde daha temsilcilik açarak derneğimizin adına 'Türkiye' ibaresini eklemek için girişim başlatmış bulunmaktayız. 6 ayda 98’den 130’a çıkarttığımız üye sayımızı daha da artırma adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. BTSO Başkanımız sık sık ‘Bursa büyürse Türkiye büyür’ ifadesini kullanıyor. Buna ben de ‘KOBİ’ler büyürse Bursa büyür, bebe ve çocuk konfeksiyoncuları büyürse yine bursa büyür’ diye ekleme yapmak istiyorum” şeklinde konuştu.

VİŞNE CADDESİ 10 YIL İÇERİSİNDE TEKSTİL SEKTÖRÜNÜN ÜSSÜ OLACAK

BEKSİAD’ın Genel Kurul toplantısına konuk olarak katılan KOSGEB Bursa Bölge Müdürü Ahmet Akdağ da, “Bugün burada bulunan kişilerin genelini KOBİ’ler oluşturmakta ve bu KOBİ’ler Türkiye ekonomisinin bel kemiği durumundadır. Sizlerin bulunduğu vişne caddesi önümüzdeki 10 yıl içerisinde tekstilin üssü olarak trendleri belirleyen bir konuma gelecektir” şeklinde konuştu.

Genel Kurulun misafir konuşmaları bölümünde görüşlerini açıklayan BEBKA Kalkınma Kurulu Başkanı Hasan Çepni ise, BEKSİAD’ın, Türkiye’de sektörel birlik anlamında bir ilk olduğunun altını çizerek, “Büyüyen ve kalkınan bir Türkiye’de üretimin mutlak bir önemi vardır. Üretime katkı sağlayan ve tüm Dünya’da olduğu gibi Ülkemizde de ekonominin lokomotifi durumunda olan siz KOBİ’lerin üretime daha fazla katkı sağlayabilmesi için BEBKA olarak hibe desteği veriyoruz. BEKSİAD gibi STK’ların Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ile birlikte üretimi arttırmak adına ne gibi destekler verebiliriz düşüncesiyle çalışıyoruz” dedi.

'BEKSİAD’IN BAŞARISI BURSA’NIN BAŞARISIDIR'

Konuşması sırasında “BEKSİAD’ın başarısı Bursa’nın başarısıdır” diyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ödünç de “BEKSİAD’ın Bursa ekonomisine sağladığı katma değer tartışılamaz. Son yıllarda marka değerleri oluşturarak yoluna güçlü bir şekilde devam eden siz BEKSİAD üyelerinin önümüzdeki yıllarda vişne caddesini de bir marka haline getireceğinizden şüphemiz yoktur” ifadelerini kullandı.

Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD), 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı, gelir-gider tabloları ve bilanço hesaplarının incelenmesinin ardından, yönetim kurulu ve denetim kurulunun ibra edilmesi ve önceki dönem başkanı Rıdvan Güler’e teşekkür plaketi takdimi ve BEKSİAD’a yeni kaydolanlara üyelik belgelerinin verilmesiyle devam edildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×