Bekir Bozdağ ‘Arabaşı Günü'nde

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgatlı Dernekler Federasyonu'nun Ankara Mamak ilçesinde düzenlediği ‘Arabaşı Günü’ne katıldı.

Bekir Bozdağ ‘Arabaşı Günü'nde
09 Aralık 2013 Pazartesi 12:03

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgatlı Dernekler Federasyonu'nun Ankara Mamak ilçesinde düzenlediği ‘Arabaşı Günü’ne katıldı. Etkinliğe; Bekir Bozdağ’ın yanı sıra Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Lale Restoran'da düzenlenen etkinlikte hemşehrilerini yalnız bırakmayan Bozdağ, Yozgat insanının bulundukları her yere dürüstlük, çalışkanlık, cesaret gibi özellikleri götürdüğünü belirtti. Her geçen gün değişen bir Yozgat ile karşılaştıklarını ifade eden Bozdağ, ilin en büyük yatırımlardan biri olan Bozok Üniversitesi'ne ilahiyat, tıp, eğitim fakültesi ve meslek yüksek okulları ilave ettiklerini anlattı.

"AMAÇ, BİR ARAYA GELİP KAYNAŞMAK"

Belediye Başkanı Mesut Akgül de amaçlarının lezzetli ‘Arabaşı’ yemeğinden ziyade, bir araya gelip kaynaşmak olduğunu dile getirdi. Akgül, "Yozgatlı hemşehrilerim Mamak'ta bütün programlarda yanımızdalar. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirme adına düzenlenen bu programı çok önemsiyorum. Bu birlik ve beraberlik hiç bozulmasın." dedi.

Akgül, 2009 yılındaki seçim beyannamesinde söz verdikleri sivil toplum merkezinin de tamamlanarak hemşehri derneklerine teslim edildiğini söyledi. Yozgat Dernekler Federasyon Başkanı Ahmet Koç da ilin gelişmişliğin adresi olacağını, federasyon olarak üzerilerine düşen tüm görevleri yapacaklarını belirtti. Programda yerel sanatçıların söyledikleri türkülerle Yozgatlılar güzel bir gün yaşadı.

CİHAN

Bekir Bozdağ ‘Arabaşı Günü'nde


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×