Bebeğini ölüme terk eden öğretmen yine tahliyesini istedi

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde 2 aylık bebeğini evde tek başına bırakarak ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklanan öğretmen anne, üçüncü kez hakim karşısına çıktı. Zanlı anne, “Zorla değil, isteyerek doğum yaptım. Doğum öncesi...

Bebeğini ölüme terk eden öğretmen yine tahliyesini istedi
10 Haziran 2014 Salı 13:48

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde 2 aylık bebeğini evde tek başına bırakarak ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklanan öğretmen anne, üçüncü kez hakim karşısına çıktı. Zanlı anne, “Zorla değil, isteyerek doğum yaptım. Doğum öncesi ve sonrası üzerime düşeni yaptım. Bebeğimi seviyorum. Tahliyemi talep ediyorum.” dedi. Hakim, bu talebi reddetti ve duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Olay, geçen yıl ekim ayı içerisinde Gölcük ilçesinde meydana gelmişti. Gölcük'teki bir ilkokulda sınıf öğretmeni olan anne Seçil M.D. (35) iddiaya göre, 'Berk' ismini verdiği 2 aylık bebeğini evde tek başına bırakarak 9 günlük Kurban Bayramı tatiline gitmişti. Bebek evde açlıktan ölmüştü. Anne Seçil M.D. tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Berk bebeğin cenazesi ise DNA tespit çalışmalarının ardından 15 günlük süre içinde öğretmenin ailesi tarafından da teslim alınmayınca, kasım ayında Gölcük'teki 17 Ağustos Deprem Mezarlığı'nda bulunan kimsesizler mezarlığına defnedilmişti. Kocaeli Adliyesi'nde Seçil M.D.'nin iddianamesi hazırlandı. İddianamede, şüpheli anne Seçil M.D. için 20 yıldan 25 yıla kadar hapis talep edildi. Gölcük Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianame, Kocaeli 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmişti. Davayla ilgili üçüncü duruşma bugün Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Duruşmaya, Seçil M.D. ve avukatı Murat Yaman ile ölen bebeğin babası olduğu iddia edilen polis memuru T.A.'nın avukatı Ayşe İpek Şener katıldı. Avukatların savunmasının ardından söz alan zanlı anne, “Bebeğimin doğum öncesi ve sonrası her şeyiyle ilgilendim. Zorla doğum yapmadım, isteyerek doğum yaptım. Bebeğim doğum sonrası bir ay kuvözde kaldı sonra eve getirdim. Bir ayda evde baktım. Tatile giderken de arkadaşıma emanet ettim. Ben üzerime düşen görevi yaptım. Bebeğimi seviyorum. Tahliyemi talep ediyorum.” dedi.

Duruşma sonunda kararını açıklayan mahkeme hakimi, savunma tanığının dinlenmesine, bebeğin 7-8 gün yaşayıp yaşamayacağı yönündeki rapor talebinin, daha önce karara bağlanması nedeniyle, reddine, zanlının ceza ehliyetinin olup olmadığının talebinin, Adli Tıp Kurumu’nun iki dairesi tarafından verilen rapor nedeniyle, reddine, bebeğin vücudunda bulunan kılın zanlı annenin arkadaşı M.Ş’ye ait olup olmadığının tespitin sonucu etkilemeyeceğinden bu doğrultuda istenen raporun reddine karar verdi. Hakim, sanığın ve avukatının tahliye talebini de reddetti. Dava, 23 Temmuz tarihine ertelendi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×