BDP'lilerden AK Parti ilçe binasına taşlı saldırı

Erzurum'un Çat ilçesinde bir grup BDP'li, AK Parti İlçe Teşkilat binasına taşla saldırdı.

BDP'lilerden AK Parti ilçe binasına taşlı saldırı
04 Şubat 2014 Salı 14:28

Erzurum'un Çat ilçesinde bir grup BDP'li, AK Parti İlçe Teşkilat binasına taşla saldırdı. Grup, çevredeki birkaç iş yerinin camını kırdıktan sonra dağıldı.
    
    Çat'ta gerginlik devam ediyor. BDP İlçe Teşkilatı'na ait tabelanın gece saatlerinde kimliği belirsiz kişilerce yakılması tepkilere neden oldu. Öğle saatlerinde Bingöl, Diyarbakır ve Erzurum il merkezinden gelen bir grup BDP'li, ilçe merkezinde slogan atıp, Abdullah Öcalan'ın posterini açtı. Grup daha sonra polise taşla saldırdı. Polisin soğukkanlı davranması üzerine saldırgan grup, ilçe teşkilat binasına girdi. Bir süre burada bekleyen grup daha sonra dışarı çıkarak AK Parti İlçe Teşkilatı ve çevredeki iş yerlerine taşla saldırdı. İş yerlerinin vitrin camları kırıldı. Grup daha sonra ara sokaklara kaçarak kayboldu. Erzurum il merkezinden çok sayıda ekip ilçeye gönderildi.

    Öte yandan iş yerlerine saldırı gerçekleştirilen vatandaşlar, "Hükümet, cemaatle uğraşacağına bu terör örgütü yandaşları ile uğraşsın. Can ve mal güvenliğimiz kalmadı. Bizim zararımızı kim karşılayacak? "şeklinde tepki gösterdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×