BDP'liler AK Parti adayına taşla saldırdı, polis havaya ateş açtı

Van’da yerel seçim çalışması için esnaf ziyareti yapan AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar, BDP'li bir grubun protestosu ile karşılaştı.

BDP'liler AK Parti adayına taşla saldırdı, polis havaya ateş açtı
22 Ocak 2014 Çarşamba 17:33

Van’da yerel seçim çalışması için esnaf ziyareti yapan AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar, BDP'li bir grubun protestosu ile karşılaştı. Protestolar üzerine kimseden korkmadıklarını belirten Gülaçar, bu kez taşlı saldırıya uğradı. Gülaçar’ın korumaları ve polis havaya ateş ederek kalabalığı dağıttı.

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Nuri Gülaçar, Van Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Sanat Sokağı'nda esnaf ziyaretine çıktı. Bir grup, Gülaçar'ın Kazım Karabekir Caddesi'ne geçtiği sırada Van Belediye Başkanı Bekir Kaya lehine slogan atmaya başladı. Grup daha sonra Gülaçar'ı protesto etti. Yanındaki 100 kadar partili de 'Başkan Gülaçar' sloganı atarak karşılık verdi. Gülaçar, "Bir daha söylüyorum. Korkan, geri adım atan namerttir. Proje ve hizmetlerinizle kendinizi orta yere koyun ve ifade edin. Ama böyle korkuyla, şiddetle, baskıyla olmaz. Bu memlekete huzur, kardeşlik lazım. Allah'a yemin ediyorum ki, korkmuyorum." diye konuştu.

Gülaçar, bu konuşmasından hemen sonra BDP'li grubun taşlı saldırısına uğradı. Osman Nuri Gülaçar'ı korumak isteyenler, hemen etrafında çember oluşturdu. Gülaçar ve beraberindekiler, AK Parti İpekyolu İlçe Başkanlığı'na girdi. Yakında bulunan polis ve korumalar da havaya ateş açarak kalabalığı dağıtmaya çalıştı. Saldırının ardından çok sayıda polis olay yerine sevk edildi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×