BBP’li Çayır: Yazıcıoğlu davasını provoke etmek isteyenleri biliyoruz

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, dün Muhsin Yazıcıoğlu davasının görüldüğü Kahramanmaraş Adliyesi'nde toplanan kalabalığa, polisin biber gazı sıkarak müdahalede bulunmasına tepki gösterdi.Partililerin...

BBP’li Çayır: Yazıcıoğlu davasını provoke etmek isteyenleri biliyoruz
31 Mayıs 2014 Cumartesi 16:23

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, dün Muhsin Yazıcıoğlu davasının görüldüğü Kahramanmaraş Adliyesi'nde toplanan kalabalığa, polisin biber gazı sıkarak müdahalede bulunmasına tepki gösterdi.

Partililerin Kahramanmaraş’ta, dosyaya bakan savcının takipsizlik kararına itiraz için toplandığını vurgulayan Çayır, adliye önünde yaşanan biber gazlı müdahaleyi kınadı. Çayır, “Yazıcıoğlu davasını provoke etmek isteyenleri biliyoruz ancak adalet isteyenleri cop ve biber gazı sıkarak sindirmek düşünülüyorsa, büyük bir yanılgı içerisinde olduklarını bilsinler. Biz adliye önünde yanlış bir eylemde bulunmadık sadece hakkımızı aramak için sesimizi duyurmaya çalıştık. Karşılığında ise polislerin müdahalesi ile karşılaştık. Yazıcıoğlu’nun davası için yollara düşüyorsak bu da suç oluyorsa, bizim suçumuzdan önce müdahale edilmesi gereken daha çok insanlar var.” dedi.

Davanın kapatılmasını önlemek ve adaletin işlemesini sağlamak amacıyla BBP’lilerin tek yürek haline geldiğini ifade eden Çayır, hükümete, davanın aydınlatılması için çağrıda bulundu.

"Bu emri verenlerin bilmesi lazım; ya adam gibi bu işi aydınlatın ya da bulunduğunuz yeri terk edin." diyen Çayır, şöyle devam etti: “Dün adliye önünde davamızın sonuçlanmasını ve Türkiye’ye ders vermek istemiştik, ancak sonradan masumane bir şekilde yolun bir kısmında yürümeye çalışan arkadaşlarımıza polisin müdahalesini anlamak mümkün değildir. Düşmanca ve kin dolu bu gazı püskürtmeyi ve coplamayı iğrenç bulduğumu söylüyorum. Bu polislere kim emir verdiyse, bu tezgâhı kim kurduysa ve kim kızmak istiyorsa açık açık belirtsin. Ama şunu unutmasın ki bugünün yarını da var. Dolayısıyla Muhsin Yazıcıoğlu davasını takipten bir adım dahi geri durmayacağına kamuoyuna duyurur. Bu emri verenlerin bilmesi lazım ya adam gibi bu işi aydınlatın ya da bulunduğunuz yeri terk edin. Yahut da çıkın gerçek yüzünüzü millet öğrensin.”

Davanın hukuk çerçevesinde, mahkemelerce aydınlatılması gerektiğini ifade eden Çayır, hükümetin vurdumduymaz tavrını anlamakta güçlük çektiklerini kaydetti. Çayır, “Hak isteme talebimiz karşısında yollar kapatacaksak buna da engel olunacaksa, biz bu engelleri aşarız. Bizim hak isteme talebimiz, davanın aydınlatılma isteği yönündedir. Bize ne kadar engel olunursa olunsun bu isteğimizi dalga dalga Türkiye’ye yayacağız. Kimse bunun önüne geçemez.” diye konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×