BBP Belediye başkan adayı Çakıcı, STSO’yu ziyaret etti

Yaklaşan yerel seçimler öncesi belediye başkan adayları sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ediyor.

BBP Belediye başkan adayı Çakıcı, STSO’yu ziyaret etti
07 Şubat 2014 Cuma 14:18

Yaklaşan yerel seçimler öncesi belediye başkan adayları sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ediyor. Büyük Birlik Partisi (BBP) Siirt Belediye başkan adayı Hayrettin Çakıcı da Siirt Ticaret ve Sanayi Odası'nı (STSO) ziyaretinde Oda başkan vekilleri Fuat Özgür Çalapkulu ve Nedim Kuzu ile düşüncelerini paylaştı.

Siirt TSO Başkanvekili Fuat Özgür Çalapkulu, tüm siyasi parti aday ve temsilcilerinden isteklerinin insan ve hizmet odaklı bir yönetim anlayışı olduğunu vurguladı. Çalapkulu, "Temennimiz yerel yönetimlerin en iyi hizmeti sunma temeline dayanan bir seçim sonucu iş başına gelmeleridir. Şüphesiz ki yerel yönetimlerde en fonksiyonel görevi üstlenen kurumların başında belediye gelmektedir. Belediyeler gerek halkla ilişkiler gerekse hizmet götürme bağlamında çeşitli kesimlerde oluşan beklentilere bütüncül bir yaklaşım sergilemelidir. Çünkü halk ve idare birbirlerinin tamamlayıcısıdır.” dedi.

BBP Belediye başkan adayı Hayrettin Çakıcı da temennilerinden ötürü Çalapkulu'na teşekkür ederek, "Siyasetçilerin sivil toplum örgütleriyle bir araya gelmeleri lazım. Çünkü STK’lar her zaman toplumla iç içe yaşıyorlar. Toplumun sorunlarını daha iyi biliyorlar. Toplumun içinden gelen güvenilir ve inanılır kişilerdir. Sivil toplum kuruluşları halkın menfaatlerini gözeterek siyasi irade üzerinde tenkitlerde veya yönlendirmelerde bulunabilir.” şeklinde düşüncelerini ifade etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×