Bayram şekerleri tezgahlarda yerini aldı

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala bayramlık şeker ve çikolatalar da görücüye çıktı. Renk renk çeşit çeşit ambalajları ile göz dolduran bayramlık şeker ve çikolatalar, tezgahlardaki yerini aldı. Marketlere ve alışveriş merkezlerine...

Bayram şekerleri tezgahlarda yerini aldı
23 Temmuz 2014 Çarşamba 16:23

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala bayramlık şeker ve çikolatalar da görücüye çıktı. Renk renk çeşit çeşit ambalajları ile göz dolduran bayramlık şeker ve çikolatalar, tezgahlardaki yerini aldı. Marketlere ve alışveriş merkezlerine şeker stantları kurulmaya başlandı.

    Merzifon’da market ve alışveriş merkezlerinde şeker satış stantları kuruldu. Şekerciler vitrinlerini renk renk, çeşit çeşit şekerlerle süsledi. Esnaf, şeker satışlarında büyük bir canlılık olduğunu belirterek bayram şekerlerinin değişik fiyatlardan alıcısına ulaştığını söyledi. Değişik türde bayram şekerlerinin tezgâhları süslediğini, fiyatların ise her bütçeye hitap ettiğini belirten esnaflar, "Bayram şekerlerinin kilo satış fiyatının 5 ile 12 TL arasında satışa sunuluyor. Dar gelirli vatandaşa kilosu 5-6 TL olan bayram şekerleri daha çok tercih ediliyor." dedi.

    Şeker fiyatlarının büyük bölümünün geçen yılla aynı düzeyde kaldığını, fiyatlarda kayda değer bir artış olmadığını belirten esnaflar, "Şeker fiyatları genelde geçen yılki fiyatlardan satılıyor. Bazı pahalı çikolataların fiyatlarında yüzde 15-20 oranında artış oldu ama diğer çeşitler aynı kaldı." şeklinde konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×