Bayrak indirmeye Sakarya’dan suç duyurusu

Sakarya’da yaşayan Erdoğan Erdoğan isimli vatandaş, Diyarbakır Lice 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki Türk bayrağının bir PKK’lı tarafından indirilmesiyle ilgili hem askeri yetkililer hem de bayrağı indiren kişi hakkında suç duyurusunda...

Bayrak indirmeye Sakarya’dan suç duyurusu
10 Haziran 2014 Salı 12:13

Sakarya’da yaşayan Erdoğan Erdoğan isimli vatandaş, Diyarbakır Lice 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki Türk bayrağının bir PKK’lı tarafından indirilmesiyle ilgili hem askeri yetkililer hem de bayrağı indiren kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Erdoğan suç duyurusuyla ilgili dilekçesini Diyarbakır Lice Cumhuriyet Savcılığı’na gönderilmek üzere Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdi. Erdoğan dilekçesinde bayrağı indirilmesine göz yuman ve indiren kişilerin 'anayasayı ihlal, devletin birliğini ve bütünlüğünü bozma suçunu işlediklerini' belirterek cezalandırılmasını istedi.

Bayraktar, Sakarya Adliyesi önünde yaptığı açıklamada Lice’de Türk bayrağının askeri birlikten indirilmesiyle ilgili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ‘ne yapabilirim’ düşüncesiyle suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Olayla ilgili görevini ihmal eden komutanlar, bayrağı indirmeye curet edenlerin en ağır cezaya çarptırılması için suç duyurusunda bulunduğunu vurgulayan Erdoğan “Askerlerimizin yemininde vatana, bayrağa, sancağa sahip çıkmak vardır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk şunu vecizesinde şunu söylemektedir: ‘Vazifeyi ihmale sürükleyen merhamet, vatana ihanettir.’ Bizce bu vatana ihanettir. Bende Türkiye vatandaşı olarak bunların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum.” diye konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×