Bayrak Geçişinde Ayağa Kalkmayan Milli Eğitim Müdürünün 'Başı Dönmüş'

Bayrak geçit töreninde ayağa kalkmadığı için hakkında soruşturma başlatılan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Açıkgöz'ün, başı döndüğü için ayağa kalkmadığı ortaya çıktı.

Bayrak Geçişinde Ayağa Kalkmayan Milli Eğitim Müdürünün 'Başı Dönmüş'
24 Mart 2015 Salı 23:11

Karaman Valiliği, Ermenek Kaymakamlığı nedeni ile düzenlenen nevruz şenliklerinde Türk Bayrağı'nın yanı paradigma Türki Cumhuriyetleri'nin de bayraklarının yer aldığı geçit töreninde bütün protokol üyeleri ayağa kalkarken, ayağa kalkmayan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Açıkgöz konusunda tahkikat başlattı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş İlkıdır da, şube müdürü Açıkgöz'ün, kendisine, saygı duruşu ve İstiklal Marşı esnasında ayağa kalktığını, lakin bayrak geçiş töreni esnasında başının döndüğü için ayağa kalkmadığını ve geri niyeti olmadığını söylediğini bildirdi.

BİR TEK O AYAĞA KALKMAMIŞTI

Ermenek Kaymakamlığı ilçe merkezindeki Hasan Kalan Anadolu Lisesi bahçesinde dün nevruz şenlikleri gerçekleştirildi. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun peşinden Türk Bayrağı'nın yanı paradigma Türki Cumhuriyetleri bayraklarının da yer aldığı geçit töreni yapıldı. Öğrenciler, nedeni ile taşınan bayrakların protokol önünden geçişi sırasında, Kaymakam Eyüp Güngör, Cumhuriyet Başsavcısı Bilgehan Yücel, Garnizon Komutanı Üsteğmen Murat Alver, Belediye Başkanı Uğur Sözkesen'in de olduğu protokoldeki bütün davetliler ayağa kalktı. Protokolde yer sektör İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Açıkgöz'ün bayrak geçit töreninde ayağa kalkmadı. Bayrak geçit törenini izleyen Açıkgöz'ün oturduğu yerden alkışladığı görüldü.

FARKINDA OLMADIĞINI ÖNE SÜRDÜ

Bayrak geçit töreninde sebep ayağa kalkmadığı sorulan Açıkgöz, olayın bilincinde olmadığını öne sürerek, 'Yanımdakiler ağaya kalktı fakat ne için ayağa kalktıklarını da bilmiyorum' diyerek kendisini savundu.

VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Karaman Valiliği de, bayrak geçit töreni esnasında ayağa kalkmadığı gözlenin İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Açıkgöz konusunda tahkikat başlattı.

BAŞI DÖNDÜĞÜ İÇİN AYAĞA KALKMAMIŞ

İl Milli Eğitim Müdürü Savaş İlkıdır da, Hasan Açıkgöz'ün, bayrak geçit töreni esnasında ayağa kalkmadığıyla ilgili yayınlanan haberler üstüne Açıkgöz ile bugün görüştüğünü söyledi. Açıkgöz'ün, başı döndüğü için ayağa kalmadığı anlamında kendisini savunduğunu anlatım eden İlkıdır, şöyle dedi:

'Çıkan haberler üstüne arkadaşımız Hasan Açıkgöz ile bugün görüştüm. Böyle bir hadisenin ne için yaşandığını sordum. O da, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduğu sırada ayağa kalktığını fakat bayrak geçit töreni esnasında başı döndüğü için ayağa kalkamadığını ve geri niyetinin olmadığını söyledi. Arkadaşımın geri niyetli olacağını düşünmüyorum. Ama yaşanan hadiseyi lüzumlu mercilere ilettim.'

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×