Bayburt'ta 15 bin 217 öğrenci yarıyıl karnesini aldı

Bayburt Cumhuriyet ilkokulunda düzenlen karne programına Bayburt Valisi Mükerem Ünlüer, Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.

Bayburt'ta 15 bin 217 öğrenci yarıyıl karnesini aldı
24 Ocak 2014 Cuma 14:28

Bayburt Cumhuriyet ilkokulunda düzenlen karne programına Bayburt Valisi Mükerem Ünlüer, Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, daire amirleri, öğrenci velileri katıldı. Bayburt genelinde ilk okul, orta okul ve lise düzeyinde 148 eğitim kurumunda, 1215 eğitimci kadrosu ile eğitim-öğretim gören 15 bin 217 öğrenci yarıyıl karnelerini aldı.

Karne verme programına katılan Vali Ünlüer öğrencilere yakın ilgi gösterdi. Burada bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdür Seydi Doğan, yarı yılın bir tatil zamanı olduğunu hatırlatıp, velilere çocuklarını evde televizyon karşısına hapsetmeme çağrısında bulundu. Doğan, "Çocuklar dışarı çıksın, oynasın, eğlensin, çeşitli sosyal aktivitelere katılsın. Öğrencilere düzenli kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmek için mutlaka çocuğu sıkmadan kitap okutulmalı. Ama kitaba boğulmamalı." dedi.

Bu arada karnelerini alan çocuklar anne ve babalarının yanlarına koştu. Veliler de karne heyecanını çocukları ile birlikte yaşadı. CİHAN

Bayburt'ta 15 bin 217 öğrenci yarıyıl karnesini aldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×