Batman'da okur -yazar buluşmaları konferansları

Hayal Kahramanlarım Z kütüphanelerde projesi kapsamında gerçekleşen, Okur- Yazar buluşmalarının ilki, Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşti.

Batman'da okur -yazar buluşmaları konferansları
17 Nisan 2014 Perşembe 20:13

Hayal Kahramanlarım Z kütüphanelerde projesi kapsamında gerçekleşen, Okur- Yazar buluşmalarının ilki, Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşti. Okur- yazar konferansına Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Şube Müdürü Cemal Konakçı, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Okur-Yazar buluşmasında Akademisyen Yazar Mehmet Çelik, konferans’ta öğrencilere okulda verilen eğitimle yetinmemeleri, okulların öğrenmeyi öğreten kurumlar olduğunun altını çizdi ve günümüz koşullarında istenilen bilgiye, ulaşma şartlarının var olduğunu söyledi. Yapılan sunumdan sonra, konferans soru cevap bölümüyle devam etti. Konferansın sonunda Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Akademisyen Yazar Mehmet Çelik’e plaket verdi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, plaket takdiminde yaptığı konuşmada “Hocamız kültürümüzün çok önemli bir taşıyıcısı ve yorumlayıcısı, bu açıdan bu gün burada olması bizim için bir şans, kendisinin bilgisinden yararlanmak bizim için bir görev. Hocamızı Batman’da konuk etmekten dolayı son derece mutluyum. Okur-Yazar buluşmalarında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı kutluyorum. Siz sevgili öğrencilerimizi, güzel yorum ve sorularınızdan dolayı kutluyorum” diye konuştu.

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesinde gerçekleşen konferans, Z kütüphanesinden en çok kitap okuyan öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve Akademisyen Yazar Mehmet Çelik’in kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.

Hayal Kahramanlarım Z kütüphanelerde projesi kapsamında gerçekleşen Okur- Yazar buluşmalarının ikincisi Batman Petrol Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşti.

Batman Petrol Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen konferansı Gazeteci Yazar İsmail Kılıçarslan verdi. Konferans, sunum konuşmasının ardından soru cevap bölümüyle devam etti. Konferansın sonunda, Gazeteci Yazar İsmail Kılıçarslan’a, teşekkür plaketini Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Bahattin Atilla verdi. Atilla plaket takdiminde “Şahsım ve Milli Eğitim Camiası adına, hocamıza bize aktardığı bilgiler için teşekkür ediyorum, sizin adınıza saygılar sunuyorum” diye konuştu.

Konferans programı, Z kütüphanesinden en çok kitap okuyan öğrencilere, ödüllerinin Şube Müdürleri tarafından verilmesinin ardından, Gazeteci Yazar İsmail Kılıçarslan’ın kitaplarını imzalamasıyla sona erdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×