Batman orta öğretimindeki sorunlara çözüm aranıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü Grup Başkanı Hülya Ertürk Koç, orta öğretim okulları ile bakanlık arasında yeni bir iletişim modeli oluşturmak amacıyla Batman’a geldi.

Batman orta öğretimindeki sorunlara çözüm aranıyor
16 Ocak 2014 Perşembe 19:38

Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü Grup Başkanı Hülya Ertürk Koç, orta öğretim okulları ile bakanlık arasında yeni bir iletişim modeli oluşturmak amacıyla Batman’a geldi. Yeni dönemde, ortaöğretimler Bakanlıkla yeni bir iletişim yöntemi kullanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda başlayan yeniden yapılanma kapsamında ortaöğretimlerin sorunlarına daha hızlı çözümler üretebilmek amacıyla yapılan çalışmalar Batman’da devam ediyor. Bu amaçla Batman'a gelerek bir dizi çalışma gerçekleştiren MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Grup Başkanı Hülya Öztürk Koç, Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa’yla birlikte Batman genelindeki 23 lisenin müdürüyle bir araya geldi.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa, "İki gün boyunca sürecek bu önemli çalışmada orta öğretimde kafamıza takılan çok soru olabiliyor. Bunları rahat bir şekilde ortaya koyma ve birlikte tartışma fırsatı bulacağız. Ben bu çalışmanın hepimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Orta Öğretin Genel Müdürlüğü Grup Başkanı Hülya Ertürk Koç ise "Öncelikle böyle güzel bir ortam hazırlayan Sayın Akboğa’ya teşekkür ediyorum. Genel Müdürlüğümüzün taşra teşkilatlarına yönelik yürüttüğü çalışma kapsamında Batman’dayız. Bakanlığımızın yeniden yapılanmasının ardından bu yana iki yıl geçti, tabi başta ortaya çıkan sorunlar bu süreç içinde azaldı. Bu çalışmalarımızda kafamızdaki soru işaretlerine cevap bulmaya çalışacağız. Bu çalışmanın bir diğer önemli nedeni de Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarımızın başındaki idareci arkadaşlarımızın karşılaştıkları sorunların çözümünde gerektiğinde rahatlıkla bakanlık yetkililerine ulaşarak sorunu birlikte çözüme kavuşturmalarıdır." diye konuştu.

Konuşmaların ardından lise müdürleri eğitimde karşılaştıkları sıkıntıları, düşünce, öneri ve beklentilerini anlattılar.
CİHAN

Batman orta öğretimindeki sorunlara çözüm aranıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×