Batman Beşiktaş Çarşı yardımları okullara ulaşmaya başladı

Batman Beşiktaş Çarşı olarak “Sen de Minik Bir El Isıt” ile toplanan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başladı.

Batman Beşiktaş Çarşı yardımları okullara ulaşmaya başladı
20 Ocak 2014 Pazartesi 13:43

Batman Beşiktaş Çarşı olarak “Sen de Minik Bir El Isıt” ile toplanan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başladı. Kampanyada toplanan giyim yardımlarının ilki, iki farklı köy okulunda eğitim gören çocuklara ulaştırıldı.

Eğitim gören dar gelirli öğrencilere yardım ve yardımseverler ile ihtiyaç sahibi insanlar arasında köprü kurarak toplumsal dayanışma bilincini geliştirme amacıyla başlatılan kampanyada toplanan giysi yardımlarının ilki, iki farklı köy okulunda eğitim gören çocuklara dağıtıldı.

Batman Beşiktaş Çarşı Komitesi'nde görev alan gönüllüler, Van´ın Erciş ilçesine bağlı Deliçay İlköğretim Okulu ile Batman Merkeze bağlı Sason Umurlu Haydar İlkokulunu ziyaret etti. 60 öğrencinin eğitim gördüğü Deliçay İlköğretim Okulu Müdürü 20 öğrencinin eğitim gördüğü Umurlu Haydar İlkokulu Müdürü ve okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Batman Çarşı, daha sonra hazırlanan yardım paketlerini eğitim gören çocuklara teslim etti.

"Sen de Minik Bir El Isıt" kampanyasına beklenenin üzerinde destek olduğunu belirten Batman Çarşı, bağış kampanyasının sürdüğünü ve yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına yönelik çalışmaların da devam ettiğini söyledi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×