Başsavcılık: Olayı hemen hemen çözdük

Ankara Çumhuriyet Başsavcısı, patlamayla ilgili bütün detaylara ulaşıldığı, olayın çözüldüğü belirtildi

Başsavcılık: Olayı hemen hemen çözdük
19 Şubat 2016 Cuma 11:20

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin, "Olayı hemen hemen çözmüş durumdayız. Yakın zamanda gerekli açıklamalar devlet büyüklerimiz tarafından yapılabilir veya biz de yapabiliriz" dedi.

Yargıda Birlik Derneği Başkanı Birol Kırmaz ile Başkanlık Divanı Üyesi ve Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığını ziyaret etti.

Kodalak, Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekillerinin de hazır bulunduğu ziyarette yaptığı konuşmada, Ankara'daki terör saldırısına değindi.

Menfur saldırıda 28 kişinin hayatını kaybettiğini, 61 kişinin yaralandığını hatırlatan Kodalak, "Elimizden gelen tüm çaba ve gayreti gösteriyoruz. Soruşturmayı çok iyi bir şekilde yürütüyoruz. Soruşturma hakkında çok konuşmak istemiyorum ama şunu söyleyebilirim, güzel devam ediyor. Olayı hemen hemen çözmüş durumdayız. Yakın zamanda gerekli açıklamalar devlet büyüklerimiz tarafından yapılabilir veya biz de yapabiliriz" diye konuştu.

Saldırıyla milletin birliğinin bozulmaya, devletin ve milletin bekasına zarar verilmeye çalışıldığını anlatan Kodalak, terörün dini, dili, ırkı olamayacağını söyledi.

"Devletimizi, milletimizi seviyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesi seviyoruz" diyen Kodalak, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara geçmiş olsun dileğinde bulundu ve bundan sonra böyle menfur saldırılar olmamasını temenni etti.

Kodalak, Yargıda Birlik Derneği yöneticilerini ağırlamaktan duydukları memnuniyeti de dile getirerek, "Derneğimizin felsefesi bir cümleyle bağımsız, tarafsız, vicdanı hür, vicdanını başkalarına satmayan çok değerli hakim ve savcılar olmaktır" ifadesini kullandı.

Dernek Başkanı Birol Kırmaz da Türkiye'nin teröre hiçbir zaman boyun eğmeyeceğini belirterek, "Birlik ve beraberliğimizi muhafazaya devam edeceğiz" dedi.

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, terör olayları karşısında güçlü irade gösterdiğini" ifade eden Kırmaz, saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına ve millete başsağlığı diledi.

Kırmaz, derneklerinin, ilk günkü şevk ve heyecanla yoluna devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Ziyaret sırasında dernek yöneticileri, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Kodalak, Başsavcıvekilleri Hakan Pektaş ve İlhan Ayaz ile dernek kurucularından Hakim Ayhan Akyürek'e semazen figürlü birer şilt, Kodalak da Dernek Başkanı Kırmaz'a Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı amblemli tabak hediye etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×