Başkonsolos eşleri Engelliler Sarayı’na hayran kaldı

İstanbul’da görev yapan 10 ülkenin Başkonsolos eşleri, Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nı ziyaret etti.

Başkonsolos eşleri Engelliler Sarayı’na hayran kaldı
22 Ocak 2014 Çarşamba 17:43

İstanbul’da görev yapan 10 ülkenin Başkonsolos eşleri, Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nı ziyaret etti. Heyet, sohbet ettikleri engelli kursiyerlerin yaptığı hediyelik eşyalardan da satın aldı.

Türkiye’de ilk ve Avrupa’da az sayıda benzeri bulunan Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’na yabancı ülke temsilcilerinin ilgisi her geçen gün artıyor. Değişik ülkelerden misafirleri ağırlayan Engelliler Sarayı’na bu kez de İstanbul’da görev yapan Başkonsolos eşleri misafir oldu. Fas, Belçika, Cezayir, Slovakya, Kanada, Hindistan, Malta, Komoros, İrlanda ve Macaristan’ın İstanbul Başkonsoloslarının eşlerinden oluşan heyet, sırasıyla engeli kursiyerlerle yakınlarının eğitim gördüğü stantları gezdi. Burada engelli kursiyerlerle sohbet eden konuklar, ürünleri yakından inceledi. Başkonsolos eşleri, engelli kursiyerlerin ürettikleri hediyelik eşya ve kıyafetlerden de satın aldı.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ziyaret sırasında Başkonsolos eşlerine, engellilere yönelik hayata geçirdikleri projeleri anlatarak Engelliler Sarayı ile ilgili bilgi verdi. Konuklar, engellilerin sosyal hayata katılımının sağlanması amacıyla hizmete sunulan Engelliler Sarayı’nı çok beğendiklerini söyledi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×