BASKİ sayaç ve kapak hırsızları konusunda uyardı

Batman Belediyesi BASKİ Müdürlüğü, son günlerde gelen yoğun sayaç sökme ve ızgara kapaklarının çalınması ile ilgili şikayetlerin artması üzerine bir açıklama yaptı.

BASKİ sayaç ve kapak hırsızları konusunda uyardı
22 Nisan 2014 Salı 17:53

Batman Belediyesi BASKİ Müdürlüğü, son günlerde gelen yoğun sayaç sökme ve ızgara kapaklarının çalınması ile ilgili şikayetlerin artması üzerine bir açıklama yaptı. BASKİ olarak Batman Merkezde su sayaçlarını sökme gibi bir uygulamalarının olmadığını belirten BASKİ Müdürlüğü hem sayaç hem de ızgara kapakları hırsızlarına karşı halkın duyarlı olmasını istedi.

Son günlerde bu konuda yoğun şikayetlerin geldiğine dikkat çeken BASKİ Müdürlüğü, “Maalesef Batman’da son günlerde buna benzer pek çok vakayla karşılaşıyoruz. Sadece su sayaçları değil aynı zamanda ızgara ve baca kapakları hırsızlığı da yaygın bir şekilde sürüyor. Batman genelinde yaklaşık bin 200 adet civarında kapak ve ızgara bulunuyor. Bunlardan haftada yaklaşık 40-50 adet civarında kapak ve ızgara çalınıyor. Bu aynı zamanda ciddi kazalara sebebiyet veriyor. Halkımızdan bu konuda duyarlı olunmasını, bunların görüldüğü yerde ALO-185 telefonunu aramalarını bekliyoruz” dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×