Baskette bu yılın da şampiyonu Yıldırım Koleji oldu

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 2013-14 Eğitim öğretim sezonun Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği okullar arası yıldız erkek basketbol il şampiyonasında Yıldırım Koleji geçen yıl olduğu gibi bu yılda namağlup şam.

Baskette bu yılın da şampiyonu Yıldırım Koleji oldu
26 Ocak 2014 Pazar 17:53

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 2013-14 Eğitim öğretim sezonun Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği okullar arası yıldız erkek basketbol il şampiyonasında Yıldırım Koleji geçen yıl olduğu gibi bu yılda namağlup şampiyon oldu.

    Zonguldak genelinde toplam yedi okulun katıldığı turnuvada Yıldırım Koleji oynadığı tüm maçları kazanarak mutlu sona ulaştı. Finalde Ereğli Cumhuriyet Ortaokulu ile Ereğli Spor Salonu'nda karşılaşan Yıldırım Koleji baştan sona çekişmeli geçen maçı son saniyede attığı basketle 37-35 kazandı. Maçın ardından yapılan ödül töreniyle ikinci olan Cumhuriyet ortaokuluna ödülünü Erdemir spor eski antrenörlerinden Ayhan Kalyoncu verirken; şampiyonluk kupasını ise Yıldırım Koleji’ne Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan Keleş verdi. Yıldırım Koleji 7-9 Mart tarihlerinde Zonguldak'ı bölge şampiyonasında temsil etme hakkı kazandı.

    Okul basketbol takımı antrenörü Barış Bahadır aldıkları başarıdan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Bahadır, "Geçmişte yaptığımız yatırımın sonucunu alıyoruz. Yaklaşık dört yıldır bu çocuklarımız şampiyon oluyorlar. Önce küçüklerde art arda iki yıl şampiyonluklar yaşadık şimdi ise yıldızlarda art arda iki yıldır şampiyonluk yaşıyoruz. Emek veren öğrencilerimize ve onları destekleyen ailelerine teşekkür ediyorum." dedi.

    Okul idarecilerinden Asım Bölükbaşı ise konuşmasında "Eğitimdeki başarımızı sosyal alanlarda da gösteriyoruz. Yıldırım Zenginleştirilmiş eğitim Programı (Y-Zep) programı kapsamında öğrencilerimizi her alanda en üst düzeyde yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Tüm öğrenci ,öğretmen ve velilerimizi tebrik ediyor. İlimizi bölge şampiyonasında en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum. Yarıyıl tatilinizi huzurlu,sağlıklı ve mutlu geçirmenizi dilerim." dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×