Başkent, Tepekule'den izlenecek

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Şentepe’de bulunan televizyon vericilerini kaldırılarak, bölgede Çamlıca modelinin uygulanacağı 3 etaplık Tepekule projesinin 1.

Başkent, Tepekule'den izlenecek
21 Mart 2014 Cuma 11:38

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Şentepe’de bulunan televizyon vericilerini kaldırılarak, bölgede Çamlıca modelinin uygulanacağı 3 etaplık Tepekule projesinin 1. etap açılışını gerçekleştirdi.

    Şentepelilerin yoğun katılımı ile gerçekleşen açılışa Yaşar’ın yanı sıra CHP İl Başkanı Zeki Alçın, Yenimahalle İlçe Başkanı Ali Buçan, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Müslüm Ertekin, Başkan Yarımcıları Erhan Aras ve Başar Bal da yer aldı.

    Şentepe’yi görüntü kirliliğinden ve büyük bir tehlikeden kurtaracak Tepekule projesinde semt pazarı, dükkanlar, resim, film ve heykel atölyeleri, açık –kapalı kafeteryalar, amfi tiyatro, açık sergi ve sinema alanı, sanatçı sokağı, gözlem kulesi ve seyir terasları bulunuyor.

    Tepekule’nin Başkent’in yeni simgesi olacağını ve Ankara’ya turistik açıdan çok şey kazandıracağını belirten Yaşar, “Seçimlere giderken her belediye başkanının Yenimahalle halkına söz verip bir türlü kazma vuramadığı bu bölgede, televizyon vericilerini kaldırıp, 200’e yakın gecekondunun yerine bu dev projeyi gerçekleştirmek bizlere nasip oldu. Tüm Ankaralılara hayırlı ve uğurlu olsun. Hesap edilmeden, halk yararına olmayan ve hiçbir sorunu çözmeyen yatırımlara harcayacak paramız yok. Kim doğru yapıyorsa, kim vatanına milletine sahip çıkıyorsa siz de ona sahip çıkacaksınız. Başka şansımız yok. Demokrasinin en güzel tarafı, yanlış gördüğümüz şeylere sandıkta cevap verebilmemizdir. İşte bunu yaptığımız gün Türkiye’nin, Ankara’nın ve Yenimahalle’nin önü aydınlık olacaktır. Ben başım dik karşınızdayım.” dedi.

    “TORBA YASAYA GİRMEYEN TEK BELEDİYEYİZ”

    Yenimahalle Belediyesi’ni kendi kendine yetebilen güçlü bir belediye haline getirdiklerini söyleyen Yaşar, “5 yılda yaptıklarımın hesabını verdim ve yapacaklarımı da söyledim. Yenimahalle’miz 64 yıllık bir ilçe ve 4 büyük ilçeden birisidir. Yenimahalle’de 60 yılda yapılanları biz 5 yılda yaptık. Ben göreve geldiğimde Yenimahalle Belediyesi’nin borçlu olduğunu biliyordum. Ne Büyükşehir Belediyesi’ne, ne bir başka resmi kuruma ne de çalışanlarıma hiçbir zaman borcum olmadı. Torba yasaya girmeyen tek belediyeyiz ve kendi kaynakları ile yatırım yapabilen Türkiye’de üçüncü CHP’li belediyeler arasında ise birinci sırada yer alıyoruz” diye konuştu.

    Fethi Yaşar, konuşmasının ardından Tepekule’nin 1. etabının açılışını gerçekleştirdi. Alanı gezerek incelemelerde bulunan Yaşar, Tepekule’den Ankara’nın muhteşem görüntüsünü vatandaşlarla birlikte seyretti. CİHAN

Başkent, Tepekule'den izlenecek


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×