Başkan Zeydan Karalar: 10 Ağustos'ta herkes sandığa gitmeli

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun toplumun tüm hassasiyetlerine sahip çıkan, toplumu ayrıştıran değil, kucaklayan bir anlayış ile seçim çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Başkan...

Başkan Zeydan Karalar: 10 Ağustos'ta herkes sandığa gitmeli
03 Ağustos 2014 Pazar 14:43

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun toplumun tüm hassasiyetlerine sahip çıkan, toplumu ayrıştıran değil, kucaklayan bir anlayış ile seçim çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Başkan Karalar, kavgacı değil yapıcı özelliği ile dikkat çeken İhsanoğlu’nun için 10 Ağustos'ta herkesin sandığa giderek oy kullanmasını istedi.

Başkan Zeydan Karalar, 1 Ağustos’ta Adana’ya gelen ve kısa zaman aralığında birçok programa katılan cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ziyaretini değerlendirdi.

Ekmeleddin İhsanoğlu’na Adanalıların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Karalar, bu ilginin sandığa olumlu yansıyacağını söyledi. İhsanoğlu’nun toplumun hassasiyetlerine sahip çıkan, toplumu kucaklayan bir anlayış sergilediğini belirten Karalar, İhsanoğlu’nun her türlü ayrımcılık, ötekileştirme ve öfke diline karşı duracak bir cumhurbaşkanı olacağını söyledi. Başkan Karalar, "Ülkemiz zor günler geçiriyor. Hem iç hem de dış politikada geldiğimiz durum ortada. Bu süreçte ihtiyacımız olan toplumu ayrıştıran değil birleştiren ve tekrar barışın, huzurun gelmesini sağlayacak bir cumhurbaşkanı. İhsanoğlu, Türkiye’nin aradığı; her türlü ayrımcılık, ötekileştirme, öfke diline karşı dimdik karşı duracak bir cumhurbaşkanı olacaktır." ifadelerini kullandı.

Adanalılardan 10 Ağustos’ta sandığa gitmelerini isteyen Zeydan Karalar, ülkenin geleceği için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini söyledi. Başkan Karalar, "Oy kullanmak kanuni bir zorunluluk olması yanında önemli bir vatandaşlık görevidir. Bu anlamda çocuklarımız için, geleceğimiz için, huzurlu ve barışın sağlandığı bir Türkiye’yi yaratılması konusunda herkes üzerine düşeni yapmalı ve 10 Ağustos’ta sandık başına giderek oyunu kullanmalı." şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×