Başkan Yusuf Ziya Yılmaz: Biz söz verince yerine getiririz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, seçim kampanyası kapsamında Kavak ilçesinin köylerini ziyaret etti.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz: Biz söz verince yerine getiririz
26 Ocak 2014 Pazar 13:28

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, seçim kampanyası kapsamında Kavak ilçesinin köylerini ziyaret etti. Başkan Yılmaz köylülerin sorunlarını tek tek dinleyerek kısa zamanda çözüme kavuşturacağını söyledi. Köylerde vatandaşlarla buluşan Başkan Yılmaz, köylülerin büyük ilgisi ile karşılaştı.

Sorunları dinleyerek yapılması gereken çalışmalara ilişkin belediyenin ilgili daire başkanlıklarına bazı talimatlar verdi. Vatandaşların su, yol ve kanalizasyon taleplerini acilen yerine getirme sözü veren Başkan Yılmaz, ''Biz söz verince yerine getirme zorunluluğu ile hareket eden bir partinin mensuplarıyız. Söz verip sonra geçip gidenlerden olmadık olmayacağız.'' dedi. Başkan Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanlığı koordinasyonu ve Kavak İlçe Başkanlığı ev sahipliğinde gerçekleşen ilçe ziyareti kapsamında Akbelen, Karayusuflu, Alagömlek ve Azaklı köylerini gezdi. Köylerde coşkuyla karşılanan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, vatandaşlarla kucaklaşıp sohbet etti. Köylerin su ve kanalizasyon sorunlarının çözümü noktasında seçimi beklemeden proje çalışması başlatacaklarını ifade eden Başkan Yılmaz, seçimin hemen ardından da alt yapı çalışmalarına başlayacaklarını kaydetti.

Belediyeciliği en iyi kendilerinin bildiğini ifade eden Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, söz verip de yapamayacakları bir şey olmadığını vurguladı. Vatandaşlara verilen sözlerin yerine getirilmesi noktasında çok hassas olduklarını dile getiren Başkan Yılmaz, ''Sayın Başbakanımız, gerek devlet yatırımları gerekse yerel yönetimler bazında verilen sözlerin yerine getirilmesini çok önemsiyor. Söz verilip de yapılmamasını asla kabul etmiyor. Biz böyle bir Başbakan'ın ve partinin mensubuyuz. Söz verip yapmazsak, bizden öncekilerden farkımız kalmaz. O yüzden verdiğimiz sözleri harfiyen yerine getiriyoruz ve getirmeye de devam edeceğiz. Sizlere mahcup olmak istemiyoruz. Söz verdiğimiz bir şeyi, imkanlarımız ölçüsünde er ya da geç mutlaka yerine getirmekte sonuna kadar kararlıyız.'' şeklinde konuştu.

İlçelerdeki yaşam koşulları dahil her türlü sorun, ihtiyaç ya da beklentileri öğrendiklerine de değinen Başkan Yılmaz, ''Aslında bu çalışmaların hepsi, 30 Mart’tan sonra sorumluluğumuz altına girecek olan ilçelerimiz ve yerleşim birimlerimize vakit kaybetmeden en iyi hizmeti götürmenin çabalarıdır. Tüm köylerde yaşayan hemşerilerimiz, asla endişe etmesin Biz her yere daha çağdaş, sağlıklı ve kaliteli hizmeti getireceğiz. Bunu da el birliği ile çok çalışarak gerçekleştireceğiz. Şimdi eskisinden daha çok, daha azimli ve daha arzulu bir şekilde çalışmalıyız ki hizmeti en ücra yerlere kadar taşıyabilelim. 2019'a kadar Samsun'un bütün köylerinde alt yapı sorunları çözülmüş olacak. Halkımızın yaşam standartları yükselmiş, köylerimiz daha cazip hale gelmiş olacak.” ifadelerini kullandı.
CİHAN

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz: Biz söz verince yerine getiririz


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×