Başkan Yılmaz'dan personeline: Vatandaşa en iyi hizmeti sunmak birinci görevimiz

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, belediyenin tüm hizmet birimlerinde görev yapan personele iftar yemeği verdi. Programda konuşan Başkan Yılmaz, belediye olarak halkın hizmetkarı olduklarını, her alanda vatandaşa en iyi...

Başkan Yılmaz'dan personeline: Vatandaşa en iyi hizmeti sunmak birinci görevimiz
23 Temmuz 2014 Çarşamba 12:23

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, belediyenin tüm hizmet birimlerinde görev yapan personele iftar yemeği verdi. Programda konuşan Başkan Yılmaz, belediye olarak halkın hizmetkarı olduklarını, her alanda vatandaşa en iyi hizmeti sunma görevleri bulunduğunu dile getirdi.

    Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi bahçesinde gerçekleşen iftar programına Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili ve SASKİ Genel Müdürü Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, daire başkanları, şube müdürleri ile çalışanlar ve eşleri katıldı.

    İftar öncesinde masaları tek tek dolaşıp personelin Kadir Gecesi’ni ve Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, çocukları sevip hatıra fotoğrafı çektirdi. İftarın ardından da personeline hitap eden Başkan Yılmaz, konuşmasına iftara yoğun katılım gösteren personeline teşekkür ederek başladı. Başkan Yılmaz, "Güzel bir Ramazan’ı idrak ettik. Ramazan sofralarının bir ruhu vardır. İnsanlar evlerinde bir kase çorba ile bir dilim ekmeği her halükarda bulabilir. Ve insanların en rahat ettikleri yer de evidir. Evinde çocuklarıyla beraber iftar sofrasının güzelliği, hiçbir iftar sofrasıyla değişilmez. Ama sizler, evlerinizdeki güzelim iftar sofrası yerine bizim nazicane iftar soframızı tercih ettiniz. ‘Hayatımızın önemli bir kısmını geçirdiğimiz Büyükşehir Belediyesinde Başkanımızla iftar sofrasında bir araya gelelim’ dediniz. Bu akşam birlikte olma fırsatını verdiniz. Allah hepinizden razı olsun. Bu geniş katılımınız dolayısıyla beni çok memnun ettiniz." dedi.

    "HALKIN HİZMETKARIYIZ"

    30 Mart seçiminde Samsun halkının kendilerini yeniden görevlendirdiğini hatırlatan Başkan Yılmaz, "Halkımız, Samsun için faydalı bir yönetim olduğumuza karar verdi. Samsun halkının bu teveccühüne layık olmak için hiç nefis, enaniyet ve gurur yapmadan gecemizi gündüzümüze katarak eskisinden daha fazla sorumluluk alarak çalışıyoruz. Yoğun bir iş ve inşaat mevsimini birlikte yaşıyoruz. İyi niyetli olduktan sonra aşamayacağımız bir güçlüğün olmadığına inanıyorum. İl Özel İdaresi’nin kapanıp çalışan ve tüm araç gereç ve üretim ekipmanlarının bize devrolup ilçelerimizin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanmasıyla sorumluluğumuz çok arttı. Bine yakın köyün yolundan eğitimine, suyundan sağlığına hatta tarımsal faaliyetine kadar büyük bir hizmet sorumluğunun sorumluluk noktası haline geldik. Bu sorumluluğun ağır yükünü omuzlarımızda hissediyoruz. İl özel idaresinin kapanmasıyla başlayan bu dönüşüm süreci de sancılı geçiyor. İnşallah bu geçiş dönemindeki ufak tefek sıkıntıları çok kısa sürede aşacağız. Samsun halkının hizmetkarı olduğumuzu unutmadan, çalışmalarımızı eksiksizce yerine getirmeye birlikte devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

    "KURAKLIK VE SU PROBLEMİ"

    İki gündür yağan yağmurun yaşanan kuraklığa çare olması bakımından faydalı olduğunun altını çizen Başkan Yılmaz, sözlerini şöyle noktaladı: "Ramazan’ın başından beri kuraklık yaşıyoruz. Birçok köyümüzün su ihtiyacını taşımalı sitemle gidermeye çalıştık. SASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerimiz, yoğun gayret sarf ederek su problemini en aza indirmeye çalıştı. İki gündür yağan yağmur da su probleminin giderilmesi noktasında faydalı oldu. İçme sularındaki kapasiteyi olumlu etkileyerek en azından korkulu rüya görmekten bizi kurtardı. Bu sorumluluklarımızın bilinciyle bayrama yaklaşıyoruz. Allah hepinize nice güzel Ramazan Bayramları nasip etsin. Evlerinizden huzur ve sağlığı eksik etmesin. Rabbim, bizlere telafisi ve tedavisi mümkün olmayan hiçbir hastalık nasip etmesin." CİHAN

Başkan Yılmaz'dan personeline: Vatandaşa en iyi hizmeti sunmak birinci görevimiz


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×