Başkan Yılmaz: Siyasilerin üslubu kenti germemeli

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, seçime katılan unsurların kullandığı dilin ve üsluplarının mümkün mertebe duyarlı ve sağlıklı olmasını tavsiye ederek, "Siyasiler kentin gündemini germemeli ve tedirgin etmemelidir.

Başkan Yılmaz: Siyasilerin üslubu kenti germemeli
20 Mart 2014 Perşembe 12:28

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, seçime katılan unsurların kullandığı dilin ve üsluplarının mümkün mertebe duyarlı ve sağlıklı olmasını tavsiye ederek, "Siyasiler kentin gündemini germemeli ve tedirgin etmemelidir." dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, işletmeci Eyüp Güler tarafından verilen kahvaltıya katıldı. Kahvaltı sırasında kısa bir konuşma yapan Başkan Yılmaz, 30 Mart seçimlerine on gün kaldığını anımsatarak, “30 Mart seçimleri ülkemiz için önemli bir dönemeç. 30 Mart seçimlerinden sonra, inanıyorum ki Türkiye'de yeni bir dönem başlayacak. Siyasetin bu türbülanstaki havası geçecek. Türkiye'nin artık 30 Mart seçimlerinin sonucunda siyasi bir istikrar elde ederek geleceğe doğru daha büyük umutlarla bakacak. Bu süreç içerisinde inşallah dolu dizgin ülkemize, şehirlerimize hizmet etme yönünde siyasetin biraz önce söylediğim fırtınalı günlerinden daha sakin günlere dönüp işimize gücümüze bakacağız.” diye konuştu.

Seçimin her zaman, dünyanın bütün ülkelerinde gündemi meşgul ettiğini ve şu anda Samsun’da bir heyecan varsa bunun demokrasinin güzelliğinden geldiğini ifade eden Başkan Yılmaz, “Ancak seçime katılan unsurların da kullandığı dili ve üslubu mümkün mertebe duyarlı ve sağlıklı kullanmalarını tavsiye ediyorum. Şehri germemelerini, tedirgin etmemelerini tavsiye ediyorum. Bunu önce kendimize söylüyorum. Benim ağzımdan hiçbir zaman, o bu bunu dedi, şunu yaptı, bunu yaptı diye duymamışsınızdır, duymayacaksınız. Biz kendi yaptığımız işleri, yapacağımız işleri konuşuyoruz. Kendi yapacağımız işlerin ağırlığının ve sorumluluğunun altındayız. Siyasetin içinde olmayan, işi gücü olmayan, bekara hanım boşar gibi ileri geri konuşanlar olabiliyor. Biz hep bu gündemlerin dışında kaldık, bugün de dışındayız.” şeklinde konuştu.

"SAMSUN KARADENİZ'İN EN BÜYÜK ŞEHRİ"

“Bizim bütün sevdamız, bütün çabamız sadece bu şehrin gelişmesi, bu şehrin inkişafı” için diyen Başkan Yılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu şehir gelişirse bu coğrafya da gelişir. Samsun Karadeniz'in en büyük şehri. Samsun büyür ve gelişirse bu, Sinop’u da, Tokat’ı da, Amasya’yı da, Ordu’yu da hatta Çorum’u da etkiler. Ben hiçbir zaman umutsuz olmadım. Samsunumuzun geleceğine hep umutla baktım. Onun için, yarınlarımız daha güzel, daha iyi olacak. Sadece biraz daha fazla çalışmamız gerekiyor. Üretmeden yaşamak gibi bir şansımızın olmadığını, üretime dayalı ticaretimizi, sanayimizi, ekonomimizi topyekün geliştirmeye yönelik bir seferberlik içine ülkemizin girmesi gerekiyor. Öyle inanıyorum ki seçimden sonra Türkiye'nin gündemi buna döner. Bu ekonomiyi, sanayiyi, ticareti nasıl yaparız da kalkındırır, daha fazla ihracat yaparız bu ortamlarda inşallah bunları konuşuruz diye düşünüyorum.” CİHAN

Başkan Yılmaz: Siyasilerin üslubu kenti germemeli


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×