Başkan Yılmaz: Sahil yolu tatil ve cazibe merkezi olacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin turizmi geliştirme hedefleri doğrultusunda yapımına başladığı Bandırma Müze Gemisi ile Yörükler beldesi arasındaki Sahil Yolu Düzenleme Projesi hızla devam ediyor. Türkiye'nin en uzun ve geniş kumsalını...

Başkan Yılmaz: Sahil yolu tatil ve cazibe merkezi olacak
08 Mayıs 2014 Perşembe 15:53

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin turizmi geliştirme hedefleri doğrultusunda yapımına başladığı Bandırma Müze Gemisi ile Yörükler beldesi arasındaki Sahil Yolu Düzenleme Projesi hızla devam ediyor.

Türkiye'nin en uzun ve geniş kumsalını da içerisinde barındıran 50 kilometrelik sahil şeridinin 17 kilometrelik etabının büyük kısmı tamamlanırken, Ondokuzmayıs ilçesi Kurupelit arasındaki turistik yol yapım çalışmalar ise sürüyor. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, devam eden çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu.

Türkiye'nin en uzun ve geniş kumsalını da içerisinde barındıran Bandırma Plajı ile Yörükler Beldesi arasındaki 50 kilometrelik sahil şeridinin 17 kilometrelik etabının bölüm bölüm tamamlandığını söyleyen Başkan Yılmaz, ''Karayolları Kavşağı ile Türk-İş - Ömürevleri arasında kalan 3 km’lik kesim ile Kurupelit-Taflan arasındaki 10 kilometrelik kesimde, kıyı kenar çizgisini ihlal eden yapıların yıkım işleri ve temizlenen bu kesimlerde, toprak tesviye çalışmaları halen devam ediyor. Karayolları Kavşağı ile Türk-İş - Ömürevleri arasındaki kesimin üst yapısı için ihaleye çıkılmış olup, 2014 yaz sezonuna yetiştirilmesi için büyük gayret gösteriyoruz. Kurupelit-Taflan bölümünde ise toprak tesviye ve sanat yapıları işleri tamamlanacak ve imkanlar ölçüsünde üst yapı işleri ihale edilecektir. Proje kapsamımda; kafeteryalar, duş alanları WC’ler, büfeler, bisiklet yolu, gezinti yolları, taşıt yolu, otoparklar ve aydınlatma sistemi ile peyzaj ve rekreasyon alanları bulunuyor. Burası projenin bitirilip hayata geçmesiyle bölge halkı başta olmak üzere yerli ve yabancı turistler için gezinti, tatil ve cazibe merkezi konumuna gelecek.'' dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×