Başkan Yılmaz muhalefete mektup gönderdi

30 Mart seçimlerinde Bolu Belediye Başkanlığı'nı büyük bir oy farkıyla 3’üncü dönem kazanan Alaaddin Yılmaz, muhalefet partilerine Bolu’da gerçekleştirmek istediği projeleri birlikte yapmak ve desteklerini almak için göreve davet etti.

Başkan Yılmaz muhalefete mektup gönderdi
07 Nisan 2014 Pazartesi 18:18

30 Mart seçimlerinde Bolu Belediye Başkanlığı'nı büyük bir oy farkıyla 3’üncü dönem kazanan Alaaddin Yılmaz, muhalefet partilerine Bolu’da gerçekleştirmek istediği projeleri birlikte yapmak ve desteklerini almak için göreve davet etti.

Önümüzdeki dönemde Bolu’yu dünya kenti yapmak için çalışacaklarını belirten Başkan Yılmaz, "Bu çalışmaları üşterek muhalefetle gerçekleştirmek istiyoruz.” dedi. Başkan Yılmaz, “Muhalefette bu ilde yaşıyor, artık bir katkı sağlamaları lazım diye düşünüyorum. Şu ana kadar ürettikleri ve bize karşı söyledikleri ne varsa gelin birlikte çözelim diyorum. Bolu’yu güzelleştirme noktasında muhalefetle müşterek çalışmak istiyoruz. Bunu muhalefetle birlikte yapmak için kendilerini göreve davet ediyorum. Yeni Sanayi sitesi ile ilgili ana muhalefet partisi milletvekili ve ekibi bizim yanlış yaptığımızı, hatta bizim insanları mağdur ettiğimizi iddia ederek ciddi çalışmalar yürüttüler. Sanayi Sitesinin yapımı konusunda şimdi Cumhuriyet Halk Partililere ve ilgili yerlere bir mektup yazıyorum. Sanayi sitesi ile ilgili yapıcı çözüm önerilerini bekliyorum. Ben daha önce de muhalefetin de bize getireceği ve esnafın da kabul edeceği yapıcı çözüm önerilerinin arkasında olacağımı ifade etmiştim İnşallah bu çalışmalardan Bolu kazanacaktır.” dedi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın Bolu’nun geleceği için birlikte hareket etmek adına, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı, Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu Demirciler ve Nalburcular Odası, Sanayi Sitesi Yönetimi, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (BESOB) gönderdiği mektupta şu ifadelere yer verildi: “Bolu il merkezinin değişik yerlerinde ruhsatsız ve sağlıksız yapılardan oluşan iş yerlerinde, sağlıksız ve zor koşullar altında ticari faaliyetler yürüten Esnaf ve Sanatkârların Bolu Büyük Sanayi Sitesi Projesinde üretilecek modern işyerlerinde ticari faaliyetlerini yürütmelerinin sağlanması amacıyla Bolu Belediyesi tarafından bir proje üretilmiştir. Ancak seçim çalışmaları esnasında açıkladığınız üzere, şayet elinizde sanayi sitesi esnafı için üretilen daha iyi bir proje varsa ve sanayi esnafı tarafından da kabul görecek bir proje ise Belediyemize iletilmesi, Bolu Belediyesi olarak proje için altyapının yapılacağına ilişkin verdiğimiz söz sizin sunacağınız proje içinde geçerli olup, bundan böyle Bolu’nun geleceği için muhalefet ve iktidar birlikte çalışma arzusundayız.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×