Başkan Yenihan: Ekmek nimettir yeri çöp değildir

Erbaa’da her gün çöpe atılan binlerce ekmek başlatılan kampanya ile değerlendirilecek.

Başkan Yenihan: Ekmek nimettir yeri çöp değildir
15 Ocak 2014 Çarşamba 14:58

Erbaa’da her gün çöpe atılan binlerce ekmek başlatılan kampanya ile değerlendirilecek. Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, Türkiye’de üretilen günlük ekmeğin yaklaşık yüzde 12'sinin çöpe gittiğini belirterek, "Bu da ülke ekonomisine büyük bir darbedir." dedi.

Yenihan, 'Ekmek Nimettir Yeri Çöp Değildir' sloganı ile yola çıkarak, Allah’ın en güzel nimetlerinden olan ekmeği daha bilinçli tüketmek ve israfı önleme adına 'Bayat Ekmek Toplama Kampanyası’ başlattıklarını söyledi. Yenihan, "Toplanan ekmekleri, sokak hayvanları için mahalle ve caddelere koyduğumuz yiyecek sepetlerine koyacak ve ormanlardaki yaban hayvanlarına vereceğiz. Halkımızın bu kampanyaya duyarlı olup katkı sağlamalarını bekliyoruz." dedi.

Erbaa’da proje kapsamında çeşitli mahalle ve noktalara 100 adet bayat ekmek toplama kutusu konuldu. Bu kutularda toplanan ekmekler, her gün iki görevli tarafından bir araçla toplanarak, sokak hayvanları için mahalle ve caddelere konulan yiyecek sepetlerine, ayrıca ormanlık alanlarda yaşayan yaban hayvanlarına verilecek.

CİHAN

Başkan Yenihan: Ekmek nimettir yeri çöp değildir


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×