Başkan Yaşar’dan seçimlerde sağduyu çağrısı

CHP Yenimahalle Belediye Başkan adayı ve mevcut Başkan Fethi Yaşar, Yenimahallelilerle buluşmaya devam ediyor.

Başkan Yaşar’dan seçimlerde sağduyu çağrısı
26 Mart 2014 Çarşamba 11:48

CHP Yenimahalle Belediye Başkan adayı ve mevcut Başkan Fethi Yaşar, Yenimahallelilerle buluşmaya devam ediyor. Toplantıda kendisine yönelik çirkin söylemlerde bulunan başkan adaylarına da cevap veren Yaşar, “Halkımızı bölmeye çalışan bu zihniyetin karşısında sağduyumuzu kaybetmemeliyiz. Yenimahalle’de 5 yıl boyunca parti farkı gözetmeksizin çalışmalarımı sürdürdüm. Hiçbir koltuk bir vatandaşımızın burnunun kanamasına, kalbinin kırılmasına değmez. Hemşerilerimin birinin ırkından, inancından, memleketinden, maddi koşullarından dolayı incinmesindense koltuğu, makamı, mevkii kaybetmeyi yeğlerim.” dedi.

    Vatandaşları evlerinde, sitelerinde ziyaret eden Yaşar, kahvehane toplantılarına da ara vermiyor. Oldukça samimi bir ortamda geçen kahve toplantısında konuşan Yaşar, Yenimahalle’nin Türkiye mozaiğinin aynası olduğuna vurgun yaparak “Bizim ilçemizde her mezhepten, her ırktan her siyasi görüş ve ekonomik durumdan hemşehrilerimiz yaşamaktadır. Maalesef bir aday çıkıp cemevi yapmışlar teröristlere vermişler, Şentepe’de militanlara YeniKart vermişler deme gafletine düşmüş. Ben halkımızı, tahrik edici bu konuşmalar karşısında sükunete davet ediyorum. Bu tip tahriklere karşı cevap yeri 30 Mart’taki yerel seçimlerdir,” ifadelerini kullandı.

    “ONLARI ALLAH’A HAVALE EDİYORUM”

    Yenimahalle’de belediye başkan adaylarının kendisi hakkında aslı olmayan iftiralarda bulunduğunu belirten Yaşar, “Rakiplerim benim göstermelik olarak Şentepe’de namaz kıldığım iftirasını atıyorlar. Kul hakkına giriyorlar. Kul hakkının ağır sorumluluğunu onlar herkesten iyi bilirler kendilerini Allah’a havale ediyorum.” dedi.

    “KARDEŞLİK KAZANACAK”

    Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin birinci sınıf vatandaş olduğuna vurgu yapan Yaşar, “Sap ile samanı karıştırmayın, yerel seçimi genel seçim havasına sokup partizanca bir tavır sergileyenlere prim vermeyin. 30 Mart’ta Yenimahalle’de sadece kazanan kardeşlik, barış ve sevgi olacak.” şeklinde konuştu.

    Konuşmasıyla ayakta alkışlanan Yaşar’a vatandaşlar 'Yeniden Fethi Yaşar' sloganlarıyla destek verdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×