Başkan Yaşar sosyal medyada vatandaşlarla buluşuyor

Sosyal medyayı etkin kullanan Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın takipçi sayısı her geçen gün artıyor.

Başkan Yaşar sosyal medyada vatandaşlarla buluşuyor
03 Ocak 2014 Cuma 12:38

Sosyal medyayı etkin kullanan Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın takipçi sayısı her geçen gün artıyor. Takipçilerinden kimi sosyal medya üzerinden Başkan Yaşar’a sevgisi ve desteğini ifade ediyor, kimisi de nazar duası gönderiyor.

Twitter’da 3 bin 120 takipçisi bulunan Yaşar’ın, Facebook sayfasını beğenenlerin sayısı ise 10 bini geçiyor. Yaşar, rutin programını, katıldığı davetleri Twitter’dan anında takipçileri ile paylaşıyor. Twitter’da kendisine yöneltilen sorulara mümkün olduğunca cevap veren Yaşar, günlük hayatta olduğu gibi internet üzerinden de vatandaşlarla samimi ilişkiler kuruyor.
Sayfası 10 bin 96 beğeni alan Yaşar, Facebook’u da aktif olarak kullanıyor. Belediye hizmetlerini Facebook üzerinden tanıtma fırsatı bulan Yaşar’ın paylaşımları, vatandaşlardan büyük beğeni topluyor.

Facebook üzerinden Yaşar’a çok sayıda da özel mesaj geliyor. Her gün yüzlerce mesaj alan Yaşar, gelen mesajların hepsine tek tek cevap veriyor.
Vatandaşlar, Facebook mesajlarında Yaşar’dan övgü dolu sözlerle bahsediyor. Kimi Yaşar’a sevgisini “Sizi bütün kalbimle seviyorum” diyerek anlatıyor, kimisi de desteğini “30 Mart’ta seninleyiz dürüst başkan” sözleriyle ifade ediyor. Bazı vatandaşlarsa Yaşar’ın hizmetlerinden memnuniyetlerini “Yenimahalle Yenimahalle olalı bu kadar başarılı bir başkanla yönetilmedi”, “Bugüne kadar ki çalışmalarınızı takdirle anıyor, gelecekle ilgili projelerinizi gönülden destekliyoruz. Irk-dil-din ve siyasi yandaşlık aramadan Yenimahallelilere gösterdiğiniz hizmet anlayışı, devlet yönetimlerinde aranan ve özlenen bir davranıştır” sözleriyle dile getiriyor. Yaşar’a, bazı vatandaşlar nazar duası gönderiyor.

İŞSİZLER İŞ ÇOCUKLAR PARK İSTİYOR

Her biri farklı özellik taşıyan mesajların bazıları ise belediyenin hizmet alanına girmeyen isteklerden oluşuyor. Kimi vatandaşlar üst geçit isterken, kimi vatandaşlar da sokak aydınlatması talep ediyor. İşsiz olan vatandaşlar Yaşar’dan destek beklerken, Yenimahalleli çocuklar da Facebook üzerinden park ve oyuncak talep ediyor.

ÇAYYOLU’NDAN ÜZÜNTÜ MESAJLARI

Ankara’nın farklı ilçelerinden vatandaşlardan tebrik ve takdir mesajları alan Yaşar, özellikle Büyükşehir Yasası ile Yenimahalle’den ayrılan Çayyolu’nda yaşayan Başkentliler'den yoğun mesaj geliyor. Çayyolu sakinleri, yeni dönemde Yenimahalle’den hizmet alamayacak olmaktan duydukları üzüntüyü Facebook üzerinden Yaşar ile paylaşıyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×