Başkan Yaşar ilköğretim eğlencesine katıldı

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, belediyenin ev sahipliğinde gerçekleşen Şentepe Şehit Mahmut Özdemir İlköğretim Okulu’nun eğlence programına katıldı.

Başkan Yaşar ilköğretim eğlencesine katıldı
21 Ocak 2014 Salı 11:38

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, belediyenin ev sahipliğinde gerçekleşen Şentepe Şehit Mahmut Özdemir İlköğretim Okulu’nun eğlence programına katıldı. Öğrencilerin ve velilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Yaşar, “Bugün Türkiye’nin en donanımlı, en temiz ve en başarılı devlet okulları Yenimahalle’dedir” dedi.

Belediye İlkadım Salonu’nda Şehit Mahmut Özdemir İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen programa Başkan Yaşar’ın yanı sıra Okul Müdürü Ceyhan Eroğlu, Okul Aile Birliği Başkanı Haydar Erzar, okul idarecileri, veliler ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin ve velilerin ilgi odağı olan Yaşar, çocuklarla yakından ilgilendi, velilerle ayaküstü sohbet etti.

Programda kısa bir konuşma da yapan Başkan Yaşar, Yenimahalle Belediyesi’nin eğitime yaptığı yatırımları anlattı. Geleceğin mirasçıları olan çocukların iyi eğitim almalarının önemine değinen Yaşar, “Evlatlarımıza iyi eğitim verirsek, onları donanımlı birer birey olarak yetiştirirsek ülkemizin geleceği de parlak olur” dedi.

Göreve geldiği günden beri ilçe sınırlarında bulunan devlet okullarına sahip çıktığını kaydeden Yaşar, “İlçemizde bulunan 149 okula milyonlarca lira yatırım yaptık. Okullarımızın her türlü eksikliğini gidermeye çalıştık. Bugün Türkiye’nin en donanımlı, en temiz, en başarılı devlet okulları Yenimahalle’de bulunuyor. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, değerlerine sahip çıkarak çocuklarımıza aydınlık bir Türkiye bırakmak amacındayız” ifadelerini kullandı.

Programda daha sonra Yaşar’a eğitime verdiği desteklerden dolayı Okul Müdürü Ceyhan Eroğlu ve Okul Aile Birliği Başkanı Haydar Erzar tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi. Daha sonra etkinlik oyun havaları eşliğinde edilen danslarla şenlendi. Hem veliler hem de öğrencilerin doyasıya eğlenip, stres attığı program, renkli görüntülerle son buldu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×