Başkan Sözlü, Adanalı toptancıların sorunlarını dinledi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Gıda Kantariye ve Hırdavat Toptancıları Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’nde (ATİKOP) Gıda Toptancıları Derneği yöneticileriyle bir araya geldi. Öğle yemeğinde gerçekleşen toplantıda,...

Başkan Sözlü, Adanalı toptancıların sorunlarını dinledi
01 Haziran 2014 Pazar 13:58

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Gıda Kantariye ve Hırdavat Toptancıları Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’nde (ATİKOP) Gıda Toptancıları Derneği yöneticileriyle bir araya geldi. Öğle yemeğinde gerçekleşen toplantıda, esnafın, sanayicinin ve vatandaşın taleplerinin kendisini için çok önemli olduğunu söyleyen Başkan Hüseyin Sözlü, “Gıda toptancılarının sitesi de dahil olmak üzere, Adana’da faaliyet gösteren 11 site var. Bunların hepsinin fiziki altyapısının iyileştirilmesi, Islah Organize Sanayi Bölgesi haline getirilmesi hususunda bir fikre sahibiz. O konuda ilk adımları attık. Bu işi ciddiye alıyoruz, önemsiyoruz.” dedi.

    Adana’da kamu kaynağıyla hizmet yapmaktan ziyade, gerçekleştirilecek planlamalarla şehrin önünü açacaklarını ifadeden Başkan Hüseyin Sözlü şöyle devam etti: “Üreticinin önünü açtığınız zaman, onlar da Adana’nın önünü açacak. Üreten Adana; zenginleşen Adana, zenginleşen Adana; halkı refah toplumuna eklenmiş Adana, sosyokültürel ve sosyoekonomik yapısı yükselmiş bir Adana anlamına gelir. Bu konuda kimse ümitsizliğe kapılmasın. Adana’da bu iddiamızı gerçekleştirmekten daha büyük idealimiz yok.”

    Adana’da üreterek zengin olmayı düşünenlerle, rant üzerinden zengin olmayı düşünenler arasındaki farkı koyacaklarını belirten Hüseyin Sözlü, “Bu dönem sizin seçtiğiniz belediye, üreterek zengin olup, Adana’yı zengin etmek isteyenlerin yanında olacak. Biz bunu açık ve net şekilde söyledik. Belediye Meclis toplantılarımıza gelip bakabilirsiniz. Rant işleri bu meclise giremez dedik. Şimdi komisyonlarda değerlendirmeler buna göre yapılıyor. O tip taleplerin tamamı reddedildiği için bütün maddeler 30 saniye içinde okunuyor ve oylanıyor. Bu bir baskıyla yapılan iş değildir. Belediye Meclisi'nin üzerindeki şaibelerin, gölgenin kaldırılmasından kaynaklanmaktadır. İnşallah biz rantla zengin olmak isteyenlerin yerine, üreterek zengin olmak, Adana’yı zengin etmek isteyenlerin önünü açarak, Adana’yı refah toplumuna ekletmek isteyen üreticilerimizin, sanayicilerimizin, tüccar ve tacirimizin yanında olacağız. Size bakış açımız budur ve bütün samimiyetimle söylüyorum; bu meseleye duyduğumuz ilgi yoğun ve burada yapmak istediğimiz her şeyi ibadet aşkıyla yapıyoruz.” diye konuştu.

    Adana Gıda Toptancıları Derneği Başkanı Kazım Bozan, 3 buçuk yıl önce kurulan bir dernek olduklarını hatırlatarak şunları söyledi: “Kuruluş amacımız birlik beraberlik içinde ticari başarı sağlamaktır. Memleketin başarısı için kurulan bir dernek. Bizim amacımız sadece gıda sektöründe faaliyet gösteren toptancı üyelerimize destek olmak değil, Adana’mızın gelişmesine de katkı koymaktır. Esnaf arkadaşlarımızla birlik beraberlik içinde olduğumuzdan dolayı toplu hizmetlerden ucuz yararlanıyoruz.” CİHAN

Başkan Sözlü, Adanalı toptancıların sorunlarını dinledi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×