Başkan Sözlü: Adana üniversiteler şehri olmalı

Adana’da kurulan Kanuni Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Muammer Çalışkan ve heyet üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti. TBMM’nden, Kanuni Üniversitesi’yle ilgili yasanın çıktığını ve kısa...

Başkan Sözlü: Adana üniversiteler şehri olmalı
15 Mayıs 2014 Perşembe 13:08

Adana’da kurulan Kanuni Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Muammer Çalışkan ve heyet üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.

TBMM’nden, Kanuni Üniversitesi’yle ilgili yasanın çıktığını ve kısa bir süre sonra inşaata başlanacağını söyleyen Muammer Çalışkan, “Bugün hem size görevinizde başarı dilemek hem de tanışmak için geldik. Sizin desteğinizi arkamızda hissetmek istiyoruz. Samimiyetimizden şüphemiz yok. Üniversitemizin temel atma törenine sizi bekliyoruz. Rektörlük binası için bir yer talebimiz de var.” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de Adana’nın bir üniversiteler şehri olmasını canı gönülden arzu ettiğini kaydederek, bu konuda yapılacak her faaliyetin önünü açacaklarını vurguladı. Rektörlük binası için yer tahsisi konusunda elinden geleni yapacağını belirten Sözlü, “Eğitim kurumlarıyla rekabet içine girmenin, onların yolunu kesmenin ahlaki bir yanı yok. Geleceğin Adanasında üniversitelerin payı büyük olacak. Kaç dönem belediye başkanlığı yaparsak yapalım, sonunda bizim yönetimimiz geride kaldığında bu kentte iyi bir şeyler ortaya koymuş olmak ve yapılması için yol açmış olmak çok önem kazanacak. ‘Hüseyin Sözlü ve ekibi Adana için iyi işler yapmış, Allah razı olsun’ denilmesi benim için her türlü takdirin ötesindedir.” diye konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×