Başkan Öztürk’ten şehit yakınlarına ücretsiz ev sözü

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, yeni hizmet dönemine dair gerçekleştireceği projeleri açıklamaya başladı.

Başkan Öztürk’ten şehit yakınlarına ücretsiz ev sözü
26 Ocak 2014 Pazar 13:18

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, yeni hizmet dönemine dair gerçekleştireceği projeleri açıklamaya başladı. Öztürk, Seyhan’da yaşayan ve birinci dereceden asker, polis ve öğretmen yakını şehit düşmüş ailelere birer daire armağan edileceği sözünü verdi.

Seyhan Belediye Başkanı, bu vatan için gözlerini kırpmadan şehit düşen kahramanların bakıma muhtaç ailelerinin sorumluluğunun bizzat kendisinde olduğunu belirterek, “Vatanın korunması, milletin selameti için şahadet şerbeti içerken hiçbir tereddüt yaşamayan o kahramanlarımızın ailelerine birer daire verilmesi onların bu vatan için gösterdiği fedakârlığın yanında bir hiç hükmündedir.” diye konuştu.

Başkan Öztürk, geçmiş yıllarda yine Seyhan’da ikamet ederken vatani görevini yerine getirdiği esnada şehit düşen asker, polis ve öğretmenlerin isimlerinin yaşatıldığı ‘Şehitler Parkı’ inşa edildiğini hatırlattı. Öztürk, “Bu anlamda bize düşen vefayı gözlerini kırpmadan şehit düşen kardeşlerimizin isimlerini gelecek kuşaklara aktarıp onların bu vatan uğruna yaptıkları fedakârlığın unutulmamasını sağlamıştık. Yine bu kapsamda şehit çocuklarına yönelik karşılıksız öğrenim yardımı hizmetimizi de bu vefanın bir göstergesi olarak ifade etmek istiyorum.” dedi.

Azim Öztürk, “Türkiye’nin en büyük ve en süratli tamamlanan kentsel dönüşüm çalışmasında bizim imzamız var. Bu anlamda yeni dönemimizde de Seyhan’da ihtiyaç duyulan her mahalleye kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmasını başlatacağız. Belki herkes kullanıyor ancak, ‘yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır’ ifadesini Adana’da bu konuda kullanmak en çok bizim hakkımızdır.” diye konuştu.

Öztürk, ilk, orta ve lise öğrencilerine temel kırtasiye malzemelerini ücretsiz vereceklerini sözlerine ekledi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×