Başkan Özhaseki: Erciyes’i nakış nakış işliyoruz

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, hafta sonu Erciyes'te üç ayrı etkinliğe katıldı.

Başkan Özhaseki: Erciyes’i nakış nakış işliyoruz
20 Ocak 2014 Pazartesi 10:38

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, hafta sonu Erciyes'te üç ayrı etkinliğe katıldı. Milli Türk Talebe Birliği'nin Sucuk Şenliği'ne katılan ve Hacılar Bölgesi'ndeki bir otelin açılışına iştirak eden Başkan Özhaseki, ayrıca Erciyes Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi ve gençlere sucuk-ekmek ikram etti. Yapılan yatırımlarla Erciyes'i nakış nakış işlediklerini ifade eden Başkan Özhaseki, Erciyes'in Kayseri'nin dünyaya açılan penceresi olduğunu söyledi.

Büyükşehri Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Erciyes'te ilk olarak Milli Türk Talebe Birliği Kayseri Şubesi'nin düzenlemiş olduğu 1. Sucuk Şenliği'ne katıldı. Şenliğe Başkan Özhaseki'nin yanı sıra AK Parti Kayseri milletvekilleri Yaşar Karayel ve İsmail Tamer, İl Başkanı Ömer Dengiz ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da iştirak etti. Vatandaşları kırmayarak hepsiyle fotoğraf çektiren Başkan Özhaseki şenlikte bir de konuşma yaptı ve belediye olarak Erciyes'te yapılan yatırımlarla Kayseri'nin bir değerini ortaya çıkardıklarını söyledi. Erciyes'in iş ve gelir kapısı olduğunun ancak Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanmasıyla anlaşılabildiğini vurgulayan Özhaseki, "Ne yazık ki Erciyes Büyükşehir Belediyesi bünyesine çok geç girdi. Erciyes Dağı'nı yaptığımız yatırımlarla adeta nakış nakış işliyoruz. Erciyes bizim dünyaya açılan penceremiz." diye konuştu.

"GENÇLER DEĞERLERİNİZE SAHİP ÇIKIN"

Konuşmasında gençlere de mesajlar veren Başkan Özhaseki sözlerini şöyle sürdürdü: "Gençler, kendi değerlerinize sahip çıkın. Bizi başkalarından ayıran kendi değerlerimizdir. İnşallah önünüzde güzel günler var. Bir millet eğer inançlı ve azimli ise o milletin önünde kimse duramaz. Biz milletimizi biliyoruz ve değerlerimize sahip çıkıyoruz." Başkan Özhaseki konuşmasının ardından gençlere sucuk-ekmek dağıttı.

HACILAR KAPI'DA İLK OTEL

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, eşi Neşe Özhaseki ile birlikte, Hacılar bölgesinde hizmet verecek ilk otelin açılışına da katıldı. Maxima Hotel Grup tarafından işletilecek 120 yataklı Amalia Otel'in açılışına Vali Orhan Düzgün, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Maxima Hotel Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Bilal ve davetliler iştirak etti.

Vali Düzgün açılış sırasında yaptığı konuşmada Kayseri'de Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle çok ciddi yatırımlar yapıldığını belirterek, "İnşallah Erciyes 2 -3 yıl içerisinde dünya çapında kayak merkezi olacak." dedi. Vali Düzgün'ün hayırlı uğurlu olsun dilekleriyle açılışı gerçekleştirmesinin ardından davetlilere ikramda bulunuldu.

BAŞKAN'DAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE SUCUK İKRAMI

Büyükşehir Belediye Başkanı Özhaseki, Erciyes'te Erciyes Üniversitesi öğrenci kulüplerinden gelen öğrencilerle de bir araya geldi. Gençler, sucuk-ekmek ikram eden Başkan Özhaseki için 'Gençliğin Onuru Kayseri'nin Gururu', 'Kayseri'nin Gururu Haseki Başkan' şeklinde sık sık sloganlar attı.

Başkan Özhaseki'nin sucuk-ekmek ikramına AK Parti Kayseri Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Sadık Yakut ile Kayseri milletvekilleri Yaşar Karayel, Ahmet Öksüzkaya ve İsmail Tamer de katıldılar. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×