Başkan Mirza: Kapalı Pazar Yeri ihalesi 21 Ağustos’ta yapılacak

Bandırma Kapalı Pazar Yeri Projesi’nin ihalesinin 21 Ağustos’ta yapılacağı açıklandı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dursun Mirza, yeni pazar yerinin 21 Ağustos’ta ihaleye çıkarılacağını ve askı sürecinin...

Başkan Mirza: Kapalı Pazar Yeri ihalesi 21 Ağustos’ta yapılacak
23 Temmuz 2014 Çarşamba 19:33

Bandırma Kapalı Pazar Yeri Projesi’nin ihalesinin 21 Ağustos’ta yapılacağı açıklandı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dursun Mirza, yeni pazar yerinin 21 Ağustos’ta ihaleye çıkarılacağını ve askı sürecinin ardından 15 Eylül’de start alacağını söyledi.

Kapalı Pazar Yeri Projesi'nin yapım sürecinin başlamasıyla birlikte mevcut pazarın eski yerinde kurulacağı belirtildi. Edinilen bilgiye göre Bandırma’nın cumartesi günleri kurulan tarihi 'Cumartesi Pazarı' eski yeri olan Pazar Caddesi, İstiklal Caddesi, Eski İtfaiye Caddesi, 2. Okul Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi, Demirciler Caddesi, Hal Caddesi ve Terziler Caddesi ile 1. Okul Sokak ve 41 Sokak’ta yer alacak. Konuyla ilgili olarak hazırlanan taslak plan önümüzdeki ay belediye meclisinde görüşülüp kabul edildikten sonra hayata geçirilecek.

Öte yandan, çevre esnafı ise geçici de olsa Cumartesi Pazarı'nın eski yerinde kurulacak olmasının kendileri için çok faydalı olacağını, işlerinin canlanacağını belirtiyor.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×