Başkan Kocaoğlu: Onun savcısı, bunun savcısı olmaz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Aç kalabilirsiniz, susuz kalabilirsiniz, yaşarsınız ama adaletsiz asla yaşayamazsınız.

Başkan Kocaoğlu: Onun savcısı, bunun savcısı olmaz
10 Ocak 2014 Cuma 17:58

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Aç kalabilirsiniz, susuz kalabilirsiniz, yaşarsınız ama adaletsiz asla yaşayamazsınız. Adalet herkese lazımdır. Adaletle oynarsan, o dönüp dolaşacaktır. Ülkede onun polisi bunun polisi olmaz. Onun savcısı bunun savcısı olmaz. Onun hakimi bunun hakimi olmaz. Paralel devlet olmaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin polisi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin savcısı vardır, adı cumhuriyet savcısıdır.” dedi. Narlıdere ilçesinde Gazeteci Nizamettin Bedir Parkı'nın açılışına katılan Kocaoğlu, “Biz ağalara, paşalara, çıkar ilişkilerine, adama şalgama dayanmıyoruz. Biz halkımıza dayanıyoruz. Rantların hesabını değil, vatandaşımızın lokmasını bir dirhem de olsa büyütmenin hebasını yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

28 Nisan 2013'te hayatını kaybeden gazeteci Nizamettin Bedir'in isminin verildiği park, Narlıdere Belediyesi ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) işbirliğiyle açıldı. Başkan Kocaoğlu, Bedir'in kalemini satmadan, ülkesi için çalıştığını söyledi. Açılış törenine CHP İl Başkanı Ali Engin, İzmir milletvekilleri Rıza Türmen, Mustafa Moroğlu ve Aytun Çıray, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve İGC Başkanı Atilla Sertel, Nizamettin Bedir'in eşi Nuran Bedir ve kızı Gizem Bedir, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. CİHAN

Başkan Kocaoğlu: Onun savcısı, bunun savcısı olmaz


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×